Протягом 2 місяців у Києві евакуювали майже 17,5 тисяч автівок

Протягом 2 місяців у Києві евакуювали майже 17,5 тисяч автівок

Протягом 2 місяців у Києві евакуювали майже 17,5 тисяч автівок
У Києві везуть авто на штрафмайданчик Фото: КМДА

У столиці за день евакуюють близько 250-350 автомобілів, під час повітряної тривоги евакуація не здійснюється. За несплату паркування інспектори виносять орієнтовно до 350 постанов. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на директора Департаменту транспортної інфраструктури Руслана Кандибора.

За його словами, за січень та лютий 2023 року Інспекція з паркування винесла 34 193 постанови, а також евакуювала 17 407 транспортних засобів, що забезпечило понад 12,9 мільйонів гривень надходжень до столичного бюджету. Також з початку року водії сплатили близько 7,5 мільйонів гривень за користування муніципальними майданчиками для платного паркування.

"Під час повітряної тривоги евакуація транспортних засобів не здійснюється. Інспектори з паркування здійснюють перевірку за дотриманням правил зупинки, стоянки транспортних засобів через 20 хвилин після відбою повітряної тривоги",— каже Кандибор.

Він зазначив, що першочергово евакуюються лише ті автомобілі, які були припарковані з суттєвими порушеннями правил дорожнього руху. Зокрема це стосується транспортних засобів, які перешкоджають проїзду інших автомобілів, оперативно-рятувальній спецтехніці чи руху пішоходів.

Кандибор зауважив, що якщо заборонити евакуйовувати автівки на період воєнного стану, це призведе до колапсу в центральній частині міста.

Він нагадав, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо заборони тимчасового затримання транспортних засобів з паркування під час дії воєнного або надзвичайного стану. Таким чином водії зможуть залишати машини, де вони захочуть — на смугах та зупинках громадського транспорту, велосипедних доріжках, пішохідних переходах тощо.

"При цьому, протягом перших 10 днів з моменту винесення постанови, сплатять штраф всього 50% від загальної суми —  340 гривень. І це буде дешевше, ніж паркуватися на паркувальних майданчиках",— каже Кандибор.

Посадовець поінформував, що у разі ухвалення цього законопроєкту, місто не матиме можливості у разі надзвичайних ситуацій евакуйовувати автівки, які створюють перешкоди для спецтехніки, зокрема для карет швидкої допомоги, пожежних машин тощо.

Зокрема, з такою ситуацією місто зіштовхнулося в перші дні війни, коли до Центрального вокзалу був повністю заблокований під’їзд покинутими транспортними засобами.

Що відомо про евакуацію автівок

У "Київ Цифровий" підбили перші підсумки двотижневої інтеграції міського застосунку з порталом "Дія". За цей час у 10 разів скоротилась тривалість перевірки документів під час повернення авто зі штрафмайданчика. Упродовж двох тижнів 1 200 водіїв забрали машини зі штрафмайданчика, підтягнувши дані техпаспорта та водійського посвідчення через "Дію". У Києві вдосконалили сервіс повернення евакуйованих авто. Тепер "Київ Цифровий" інтегрований з "Дією", тож більше не потрібно фотографувати документи та завантажувати їх у додаток. Відтепер водії можуть передавати на перевірку інспектору копії цифрових документів через "Дію": свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія.

З початку березня у Львові працює новий евакуатор. Він має бокове завантаження авто. Завдяки спеціальній швидкісній платформі евакуація неправильно припаркованого авто займає до хвилини.

У Львові, облаштували спеціальний майданчик для зберігання евакуйованих машин. Він розрахований на 77 місць. Щодня у місті евакуйовують в середньому 12 автівок, які створюють перешкоди для руху транспорту або пішоходів.

Читайте також

У Києві обмежать рух транспорту. Де саме

У Києві на одному із проспектів обмежать рух транспорту. Де саме

У КМДА пояснили причини, чому відбуваються збої в системі оплати транспорту Києва

На початок