ВАКС призначив заставу ексміністру Пивоварському, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем

ВАКС призначив заставу ексміністру Пивоварському, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем

Ексміністр інфраструктури Андрій Пивоварський
. Ексміністр інфраструктури Андрій Пивоварський. Фото: з Фейсбуку А. Пивоварського

Вищий антикорупційний суд на своєму засіданні 16 березня розглянув міру запобіжного заходу колишньому міністру інфраструктури Андрію Пивоварському. Експосадовцю призначили заставу у розмірі понад 9 мільйонів гривень. Про це повідомляє кореспондент Суспільного із суду.

Пивоварського підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, яке завдало державі понад 30 мільйонів доларів збитків.

Про призначення застави клопотало обвинувачення. Адвокати Пивоварського просили призначити взяття на поруки та не позбавляти ексміністра права виїжджати за кордон.

За даними Центру протидії корупції, слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання НАБУ та САП і застосував до колишнього міністра Інфраструктури України Андрія Пивоварського заставу у 9 997 900 грн. Прокурор просив обрати вдвічі більшу заставу у 20 млн грн.

Рішення про застосування запобіжного заходу означає, що cуд визнав підозру обґрунтованою. Заставу мають внести протягом 5 днів.

Крім того, на Пивоварського покладено ряд обов'язків:

  • прибувати на виклик до слідчого, детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти про зміну свого місця проживання, місця роботи та про виїзди за межі Києва та Київської області;
  • утриматися від спілкування із визначеними в ухвалі особами, які мають стосунок до кримінального провадження.

Ці обов’язки діятимуть до 16 травня 2023 року включно.

За словами Пивоварського, він не вважає, що зробив щось незаконне і що його дії потягли за собою якусь шкоду.

“Злочину ніякого немає, нічого незаконного я не підписав. Даний наказ був застосований міністерством юстиції і даний наказ діє до сьогодні. Незважаючи на те, що стільки років пройшло, оскарження немає", — сказав у коментарі Суспільному Пивоварський.

Що відомо про підозру Пивоварському

22 лютого стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру колишньому міністру інфраструктури України та його колишньому першому заступнику. Їх підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, яке завдало державі понад 30 мільйонів доларів збитків, зазначили у САП.

Пивоварський тоді підтвердив отримання підозри своїм постом у Фейсбук.

"Будь-які обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення є абсолютно надуманими та безпідставними. Я готовий відстоювати свою правоту та честь як органах досудового розслідування та прокуратурі, так і в судових інстанціях", — заявив тоді ексміністр.

Колишній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зранку у понеділок, 27 лютого, отримав клопотання про обрання йому запобіжного заходу.

У саме чому звинувачують ексміністра

У 2015 році тодішній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський підписав наказ, де дозволив приватним компаніям, які за свої гроші побудували або орендують причали в морських портах, збирати частину портових зборів собі. Цю норму передбачили ще в законі від 2013-го року. Портовий збір — це грошові платежі, які сплачують власники як і українських, так і іноземних суден за користування різними послугами та інфраструктурою портів.

Згідно із наказом Пивоварського, приватні компанії отримали можливість збирати половину суми корабельного збору і витрачати гроші виключно на інфраструктуру: операційну акваторію та її поглиблення. Як наголошують прокурори САП, через цей указ держава зазнала збитків на понад 830 млн грн, адже раніше збір проводила тільки Адміністрація морських портів України, тобто держава.

Читайте також

Ексміністр інфраструктури отримав клопотання щодо запобіжного заходу у 20 млн грн

На початок