Російське керівництво наказало атакувати американський дрон — NBC

Російське керівництво наказало атакувати американський дрон — NBC

Безпілотник США, MQ-9 Reaper
Безпілотник типу Mq-9 Reaper на американській військово-морській базі в Середземному морі, 29 квітня 2022 року в Катанії, Італія. Фото: Getty Images

Найвище керівництво РФ схвалило агресивні дії російських військових винищувачів СУ-27 проти американського військового безпілотника MQ-9 Reaper над Чорним морем. Про це повідомляє телеканал NBC з посиланням на трьох офіційних осіб США, знайомих розвідданими.

Російські літаки скинули реактивне паливо на дрон, що було безпрецедентною дією, і двоє чиновників сказали, що розвідка припускає, що наміром росіян було збити MQ-9 з курсу або вимкнути його можливості спостереження.

Це був "намір російського керівництва бути агресивним у перехопленні", — сказав один із чиновників.

Крім того, один з чиновників сказав, що він не отримав ознак того, що наказ виданий Путіним. Інші офіційні особи відмовилися надати деталі, озвучивши тільки що наказ був даний на "найвищому рівні".

Телеканал також повідомляє, що троє представників Міноборони США та один представник адміністрації Байдена заявили, що росіяни вже досягли району, де впав MQ-9 Reaper.

Росіяни активно шукають уламки за допомогою кораблів і літаків, але США не бачать жодних ознак того, що їм вдалося їх знайти, заявили офіційні особи. Один чиновник сказав, що велика частина уламків затонула в Чорному морі.

За словами трьох американських чиновників, знайомих із розвідданими, США навряд чи намагатимуться відновити залишки розбитого безпілотника.

Читайте також: ВПС США показали відео збиття безпілотника MQ-9 над Чорним морем

Що відомо про перехоплений безпілотник США над Чорним морем

Зранку 14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

У командуванні Військово-повітряних сил США в Європі заявили, що один з російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах.

Речник Пентагону генерал Патрік Райдер заявив, що внаслідок інциденту є певні пошкодження у російського літака.

У Міноборони РФ заявили, що американський безпілотник летів над акваторією Чорного моря в районі Кримського півострова у напрямку Державного кордону Російської Федерації.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що США вжили заходів, щоб безпілотник MQ-9 Reaper, який упав у Чорне море, не потрапив у чужі руки

Читайте також

"Безрозсудна та непрофесійна поведінка": голова Пентагону прокоментував перехоплення росіянами безпілотника США

США дистанційно видалили дані з безпілотника MQ-9 Reaper перед падінням у Чорне море — CNN

На початок