"Безрозсудна та непрофесійна поведінка": голова Пентагону прокоментував перехоплення росіянами безпілотника США

"Безрозсудна та непрофесійна поведінка": голова Пентагону прокоментував перехоплення росіянами безпілотника США

"Безрозсудна та непрофесійна поведінка": голова Пентагону прокоментував перехоплення росіянами безпілотника США
. Безпілотник типу Mq-9 Reaper на кордоні США з Мексикою, 4 листопада 2022 року, ілюстративне фото: Getty Images

Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін заявив, що американський безпілотник MQ-9 Reaper 14 березня впав у Чорне море в результаті "небезпечної, безрозсудної та непрофесійної поведінки" російських військових в міжнародному повітряному просторі.

Про це він сказав під час брифінгу за результатами 10 зустрічі у форматі "Рамштайн" 15 березня.

"Два російські літаки атакували американський літак MQ9, який виконує звичайні операції в міжнародному повітряному просторі. І один російський літак вразив наш літак MQ9, що призвело до катастрофи. Цей небезпечний епізод є частиною схеми агресивних, ризикованих і небезпечних дій російських пілотів у міжнародному повітряному просторі", — наголосив Остін.

Водночас він зазначив, що вже провів перемовини з головою Міноборони РФ Сергієм Шойгу, оскільки великі держави мають бути "зразком прозорості та комунікації".

Читайте також: США дистанційно видалили дані з безпілотника MQ-9 Reaper перед падінням у Чорне море — CNN

Також Остін заявив, що Сполучені Штати продовжуватимуть здійснювати польоти та працювати там, де це дозволено міжнародним правом.

"І Росія зобов’язана експлуатувати свою військову авіацію безпечно та професійно", — додав голова Пентагону.

Що відомо про перехоплений безпілотник США над Чорним морем

Зранку 14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

У командуванні Військово-повітряних сил США в Європі заявили, що один із російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах.

Речник Пентагону генерал Патрік Райдер заявив, що внаслідок інциденту є певні пошкодження у російського літака.

У Міноборони РФ заявили, що американський безпілотник летів над акваторією Чорного моря в районі Кримського півострова у напрямку Державного кордону Російської Федерації. Там повідомили, що у повітря підняли винищувач. Унаслідок різкого маневрування безпілотний літальний апарат MQ-9 начебто перейшов у некерований політ із втратою висоти і зіткнувся з водною поверхнею.

“Російські винищувачі бортового озброєння не застосовували, з безпілотним літальним апаратом у контакт не вступали і благополучно повернулися на аеродром базування”, — йдеться у заяві росіян.

Читайте також

Російський літак Су-27 зіткнувся з безпілотником США над Чорним морем. Що відомо

На початок