США дистанційно видалили дані з безпілотника MQ-9 Reaper перед падінням у Чорне море — CNN

США дистанційно видалили дані з безпілотника MQ-9 Reaper перед падінням у Чорне море — CNN

ЗМІ
Безпілотник типу Mq-9 Reaper на американській військово-морській базі в Середземному морі
. Безпілотник типу Mq-9 Reaper на американській військово-морській базі в Середземному морі, 29 квітня 2022 року в Катанії, Італія. Фото: Getty Images

Сполучені Штати дистанційно видалили секретне програмне забезпечення з безпілотника MQ-9 Reaper перед тим, як він впав у Чорне море. Це сталося, щоб запобігти збору Росією секретної інформації, пише CNN з посиланням на двох американських чиновників.

Видалення програмного забезпечення відбулось після зіткнення безпілотника з двома російськими винищувачами Су-27. Російські винищувачі скинули авіаційне паливо перед американським безпілотником рано вранці у вівторок, 14 березня, нагадує CNN. Після цього один із російських літаків зіткнувся з безпілотником, пошкодивши його пропелер і змусивши США збити його в Чорному морі.

Коментуючи інцидент, у вівторок координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що США вжили заходів для захисту "акцій", пов'язаних з безпілотником.

"Не вдаючись у подробиці, я можу сказати, що ми вжили заходів для захисту нашої власності щодо цього конкретного безпілотника — цього конкретного літака. І це власність Сполучених Штатів. Ми, очевидно, не хочемо, щоб хтось, окрім нас, заволодів ним", — сказав Кірбі.

За словами одного з американських чиновників, зіткнення в повітрі відбулося приблизно за майже 73 км на південний захід від Кримського півострова. Дрон приземлився приблизно за 113 км на південний захід від Криму після того, як відлетів від окупованої території, додав чиновник.

За словами представника ВМС США, у Чорному морі немає кораблів ВМС США, що зробить будь-які спроби США з повернення безпілотника надзвичайно складними і тривалими.

У середу, 15 березня,  секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив, що Росія спробує знайти уламки безпілотника.

Що відомо про перехоплений безпілотник США над Чорним морем

Зранку 14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

У командуванні Військово-повітряних сил США в Європі заявили, що один із російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах.

Речник Пентагону генерал Патрік Райдер заявив, що внаслідок інциденту є певні пошкодження у російського літака.

У Міноборони РФ заявили, що американський безпілотник летів над акваторією Чорного моря в районі Кримського півострова у напрямку Державного кордону Російської Федерації. Там повідомили, що у повітря підняли винищувач. Унаслідок різкого маневрування безпілотний літальний апарат MQ-9 начебто перейшов у некерований політ із втратою висоти і зіткнувся з водною поверхнею.

“Російські винищувачі бортового озброєння не застосовували, з безпілотним літальним апаратом у контакт не вступали і благополучно повернулися на аеродром базування”, — йдеться у заяві росіян.

Читайте також

Російський літак Су-27 зіткнувся з безпілотником США над Чорним морем. Що відомо

На початок