Чорнобильська лікарня у Харкові відновила прийом планових хворих — репортаж

Чорнобильська лікарня у Харкові відновила прийом планових хворих — репортаж

Чорнобильська лікарня у Харкові відновила прийом планових хворих — репортаж

На ранок 17 червня до Харківського обласного диспансеру радіаційного захисту госпіталізували 9 пацієнтів для планового лікування.

Про це Суспільному розповіла директорка медзакладу Ірина Пирогова.

"На сьогоднішній день у нас госпіталізовано 9 осіб. Це в мене дані на 10 ранку", — сказала Пирогова.

Чорнобильці, які вимагали відкриття лікарні для планових пацієнтів, наводять інші дані: кажуть, що госпіталізованих вже близько 20.

"У мене, наприклад, захворювання, при якому я можу хоч зараз тут впасти й вмерти. От мене і ушпиталили", — каже пацієнт Володимир Проскурін.

Представники чорнобильських організацій Харкова вважають, що лікарня не пристосована для лікування пацієнтів з COVID.

"Ну от лягу я, і покладуть до лікарні хворого на коронавірус. Ну як я можу вижити? Це мені одразу вирок — на цвинтар", — вважає чорнобилець Анатолій Майоров.

За словами директорки, окремих боксів у лікарні немає, немає інфекціоністів. Але за потреби хворих на коронавірус прийматимуть, хоча частина персоналу й проти.

"В нас є палати, які мають свій санвузол... Теоретично можуть приймати всі. І у палатках, якщо їх правильно обладнати... Ми планували бригади на 60 осіб, але на теперішній час лишилась половина. Ми брали лікарів терапевтичного профілю. Загалом ті, хто записався у бригади, їх по 10 лікарів, 10 санітарок та 10 медичних сестер", — говорить Пирогова.

Лікарня лишається опорною у боротьбі з COVID. Чи прийматиме вона хворих, посадовці ще не вирішили.

Що відомо

Вибір редакції

На початок