Харківські чорнобильці виступають проти відкриття профільного диспансеру для прийому хворих на COVID

Харківські чорнобильці виступають проти відкриття профільного диспансеру для прийому хворих на COVID

Харківські чорнобильці виступають проти відкриття профільного диспансеру для прийому хворих на COVID

Представники чорнобильських організацій Харкова 12 червня пікетували Харківську облдержадміністрацію. Вони вимагають поновити планову роботу диспансеру радіаційного захисту населення і не допустити його відкриття для прийому хворих на коронавірус.

Як повідомив кореспондент Суспільного, опівдні біля будівлі Харківської ОДА зібралися близько 25 людей — представники громадських організацій "Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля", "Союз чорнобильців України".

Ветерани Чорнобиля вийшли на акцію до облдержадміністрації у Харкові

Учасники акції вимагали зустрічі з головою облдержадміністрації Олексієм Кучером, розповів Суспільному заступник голови ветеранів Чорнобиля Червонозаводського району Анатолій Демченко.

"Зібрались сьогодні тому, що наша обласна влада хоче забрати наш диспансер, радіологічний чорнобильський, де лікуються чорнобильці в області, понад 15 тисяч чорнобильців, котрі як мінімум двічі на рік лягають (на лікування — ред.). І зараз хочуть віддати наш диспансер під коронавірус. Нам розповідають, що переповнені всі лікарні — 22-та (обласна інфекційна), 17-та — місць вже нема, і тому будуть віддавати наш диспансер", — сказав Демченко.

За його словами, від початку карантину диспансер не приймав хворих чорнобильців на планове лікування.

"Тяжкохворі люди, хронічно хворі, які десятиріччями проходили там лікування, не мають можливості отримати спеціалізовану медичну допомогу, на яку ми маємо право за законом", — сказав представник Всеукраїнського об'єднання ветеранів Чорнобиля Володимир Распорін.

У чорнобильців — три основні вимоги, розповів голова обласної організації "Союз чорнобильців України" Анатолій Вінник.

"Перше, що ми хочемо, щоб поновили планову диспансеризацію та лікування чорнобильців. Друге, щоб обласна адміністрація звернулася до Кабінету міністрів, щоб з опорних лікувальних закладів по коронавірусу харківський чорнобильський диспансер вилучили. І третє, щоб все ж відбувся круглий стіл, обіцяний нам круглий стіл за участі перших керівників області", — сказав Вінник.

Як повідомив кореспондент Суспільного, під час акції до учасників вийшов заступник голови ХОДА Олександр Скакун. Близько 13:00 акція завершилася. Учасники планують повернутися до облдержадміністрації о 17:00.

Що відомо

  • 11 червня стало відомо, що у Харківській ОДА готуються ухвалити рішення про відкриття диспансеру для хворих на COVID.

Автори: Маргарита Дежкіна, Анастасія Посохова

Вибір редакції

На початок