Лукашенко хоче заробляти на вбивстві українців — опозиціонер Павло Латушко

Лукашенко хоче заробляти на вбивстві українців — опозиціонер Павло Латушко

Ексклюзивно
Павло Латушко
Павло Латушко, заступник голови "Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі". Фото: АР

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко прибув до Ірану з метою обговорення виробництва озброєння, заявив Суспільному в ефірі національного телемарафону опозиційний білоруський політик, заступник голови "Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі" Павло Латушко.

За його словами товарообіг між країнами дуже малий — 33 мільйони доларів за 2021 рік. Держави торгують фруктами, овочами та деревиною. Тобто товарами, які не значно впливають на економіки Ірану і Білорусі. І тому навряд чи попередні візити білоруських посадовців, а тепер й самого Лукашенка стосувались саме імпорту-експорту цих товарів. Павло Латушко вважає, що Лукашенко приїхав до Ірану зовсім з іншою метою.

"У нас були інсайди, що в листопаді минулого року в Ірані перебувала делегація ракетних військ Білорусі, міноборони Білорусі та державного військово-промислового комітету. Напрошується один висновок, який має під собою підґрунтя — виробництво озброєння. Тоді надходила інформація, що це може бути якась участь білоруського ВПК у виробництві балістичних ракет, які виробляє сам Іран, а також у виробництві дронів", — каже Павло Латушко.

Латушко каже, що на Барановичському авіаремонтному заводі вже налагоджено виробництво білоруських дронів.

"Надходила інформація і про Гомельский радіозавод, що там є виробництво вузлів для дронів, які передаються потім для монтажу на територію РФ. На мій погляд, мова йде про війну та зброю. Лукашенко хоче заробляти на всьому — на війні, на вбивстві мирних громадян України", — підкреслює Павло Латушко.

Опозиціонер зауважує, що Китай також тисне на Лукашенка, адже потенційно може втратити десятки мільярдів доларів, пов’язаних з транзитом товарів через Білорусь.

"Пекін фактично продовжує тиск на Лукашенка, щоб він усунув проблему, яка сьогодні виникла на білорусько-польському кордоні. Польща закриває прикордонні пункти пропуску та погрожує закрити два автодорожні, які залишилися. Литва закрила один із залізничних прикордонних переходів та фактично минулого тижня розірвала угоду на поставку в Клайпедський порт калійних добрив", — розповідає Латушко.

За його словами Лукашенко перебуває у досить складній ситуації.

"З одного боку, на нього тисне Путін, щоб він більше втягнувся у війну проти України. Китай тисне, щоб він розв'язав проблему на кордоні з Польщею та Литвою", — заявив політик.

6 березня білоруський режим засудив опозиційного політика, колишнього міністра культури Білорусі Павла Латушка. Йому заочно було призначено 18 років суворого режиму у виправній колонії. 12 березня президент Білорусі Олександр Лукашенко вирушив до Ірану.

13 березня Лукашенко і глава Ірану Ебрахім Раїсі за підсумками переговорів у Тегерані підписали "дорожню карту" всебічного співробітництва між країнами на 2023-2026 роки. Про це повідомляла білоруська агенція "Белта". Документ передбачає всебічне співробітництво Білорусі та Ірану в політичній, економічній, консульській, науково-технічній сферах, а також у сфері освіти, культури, мистецтва, ЗМІ та туризму.

Читайте також

Лукашенко підписав закон про смертну кару за держзраду

США запровадили санкції проти китайських компаній, які продавали Ірану компоненти для безпілотників

Іран таємно передав Росії боєприпаси – Sky News

На початок