Росія і Китай можуть використати Білорусь для обходу західних санкцій — ISW

Росія і Китай можуть використати Білорусь для обходу західних санкцій — ISW

Росія і Китай можуть використати Білорусь для обходу західних санкцій — ISW
. Олександр Лукашенко. Фото:ALEXANDER NEMENOV / Contributor / Getty Images

Поїздка очільника білоруського режиму Олександра Лукашенка до Китаю, запланована на 28 лютого, може бути спрямована на те, щоб допомогти Росії та КНР обійти західні санкції.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Зокрема, у звіті Інституту зазначається, що під час свого візиту Лукашенко розраховує зустрітися очільником Китаю Сі Цзіньпіном та іншими вищими китайськими чиновниками для підписання угод про торгівлю, інвестиції та великомасштабні спільні проєкти. Це, своєю чергою, може бути пов'язане з можливим постачанням Китаю зброї Росії, вважають експерти ISW.

"Оголошення Лукашенка про його візит збігається із повідомленнями CNN та The Washington Post про те, що Китай серйозно розглядає можливість продажу зброї Росії. Ймовірно, російські та китайські чиновники розробили плани доставки зброї до РФ за підробленими товаросупровідними документами, щоб уникнути міжнародних санкцій", — зазначається в дописі.

Експерти Інституту вважають, що Китай може спробувати використати угоди з Білоруссю, щоб приховати порушення санкцій зі свого боку.

Читайте також

Взаємодія у політичній сфері та міжнародні виклики: Лукашенко зібрався у Китай з офіційним візитом

"Люди чекають моменту, коли вийти": білоруська опозиція вважає, що РФ не втягне Білорусь у війну

На початок