Українські дипломати домовляються про переговори Зеленського і Вучича

Українські дипломати домовляються про переговори Зеленського і Вучича

Українські дипломати домовляються про переговори Зеленського і Вучича
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Українські дипломати працюють над тим, щоб організувати переговори президентів України Володимира Зеленського та Сербії Александара Вучича. Про це в інтерв'ю Nova.rs. сказав посол України у Сербії Володимир Толкач.

Відповідаючи на питання, чому досі не відбулася зустріч президентів він зазначив, що можливо, дипломати не зробили всього, щоб ця розмова відбулася.

Водночас посол наголосив, що організувати зустріч Зеленського і Вучича непросто, оскільки необхідно ретельно запланувати конкретні теми обговорень з огляду на ситуацію в Україні.

"Це завдання, яке перед дипломатами поставлено, і ми над ним працюємо. Є багато питань, які потрібно обговорювати не лише з президентом, а й з багатьма міністерствами. Це перш за все економічні питання, наша співпраця з міжнародними організаціями, і, звичайно, політичні питання. Треба уточнити всі ці питання і організувати телефонну розмову або зустріч президентів", — сказав Толкач.

Дипломат також зазначив, що Україна була б вдячна, якби Сербія приєдналася до антиросійських санкцій ЄС.

"Це б по суті відповідало нашим спільним інтересам, нашому спільному шляху до Європейського Союзу. Ми розуміємо, що Сербія виходить із власних інтересів, що в деяких питаннях вона залежить від РФ, тому процес, мабуть, трохи довший", — сказав український посол.

Що відомо про позицію Сербії щодо війни в Україні

У листопаді 2022 року президент Сербії заявив, що його країна запровадить санкції проти Росії, лише "якщо в нас над головою буде меч".

У січні 2023 року Вучич закликав росіян "не телефонувати" сербам і не вербувати їх до ПВК "Вагнер" для участі в російській агресії в Україні, адже це суперечить сербським правилам.

1 березня, президент Сербії пообіцяв заарештувати сербів, завербованих РФ на війну в Україні.

3 березня АР повідомило, що Росія стурбована тим, що Сербія постачає Україні зброю. У РФ зокрема вимагали від сербських офіційних осіб відповідного пояснення. міністр закордонних справ країни Івіц Дачич спростував цю інформацію.

5 березня Вучич заявив, що Сербія не постачала зброю Україні чи Росії.

Читайте також

РФ не порушувала територіальну цілісність Сербії: Вучич пояснив, чому не підтримує санкції

Президентка Косова заявила, що ПВК "Вагнер" допомагає Сербії готувати напад на країну

На початок