Сербія не запроваджуватиме санкції проти Росії — Вучич

Сербія не запроваджуватиме санкції проти Росії — Вучич

Сербія не запроваджуватиме санкції проти Росії — Вучич
Президент Сербії Александр Вучич, фото: Twitter Александр Вучич

Президент Сербії Александр Вучич заявив, що його країна запровадить санкції проти Росії, лише "якщо в нас над головою буде меч".

Як повідомляє Pink, про це Вучич заявив 10 листопада після зустрічі із президентом Франції Емманюелем Макроном у межах дводенного візиту до Парижа.

"Розповім по секрету: нас було в залі сім чи вісім людей — від прем'єр-міністра до багатьох інших. Жоден журналіст про це не писав: я особисто від руки написав рішення, і після того їх надрукували. Ці висновки — це життя Сербії та моє життя. Вони пережили 270 днів найскладнішого тиску у сучасній історії Сербії. Вони — суть, наша основа. І вони, зокрема, не про те, щоби проводити політику санкцій проти тих, хто захистив нас у 2015 році", — зазначив політик.

Вучич підкреслив, що Сербія не планує змінювати свою позицію щодо Росії.

"Ми можемо відмовитися від цього, якщо в нас над головою буде меч, і я не приховував би цього від народу. У нас немає меча над головою, і я це знаю, це непросто", — зауважив сербський президент.

Вучич також торкнувся війни в Україні, додавши, що сподівається на мирне припинення конфлікту. Він додав, що чекав на більший опір російських військових у Херсоні.

"Я думав, що росіяни чинитимуть більше опору довкола Херсона, але помилився. Ми повинні усвідомлювати, що ми повинні створювати своє власне майбутнє, у військовому сенсі ми повинні дбати про себе, зберігати військовий нейтралітет, тому що це доказ нашого лібертаріанського підходу, жити по-своєму, зберегти добрі стосунки з нашими друзями як на Заході, так і та на Сході. Нам ясно, наскільки складне наше становище", — додав політик.

Читайте також

РФ не порушувала територіальну цілісність Сербії: Вучич пояснив, чому не підтримує санкції

На початок