Сербія не продає зброю ні Україні, ні Росії — Вучич

Сербія не продає зброю ні Україні, ні Росії — Вучич

Сербія не продає зброю ні Україні, ні Росії — Вучич
Президент Сербії Александар Вучич під час промови у Белграді, 23 січня 2023 року. Фото: AP

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що його країна не постачала зброю Україні чи Росії.

Про це 5 березня повідомляє Danas.

"Президент Сербії Александар Вучич заявив сьогодні, що жодну одиницю сербської зброї, інструментів чи боєприпасів не було продано Росії чи Україні, і що ті, хто стверджує протилежне, є "брехунами, викривачами, і їм має бути соромно, тому що вони завдають шкоди Сербії", — пише видання.

Політик додав, що Сербія суворо дотримується міжнародного законодавства.

"Для Сербії відповідно до міжнародного законодавства існують так звані дозволені користувачі, і Сербія може експортувати лише до таких країн. Ми зробили все відповідно до закону, ми чисті як сльоза", — сказав Вучич під час конференції у Катарі, організованій ООН.

Щодо твердження про те, що зброя експортувалася в Україну з Сербії через Туреччину, він сказав, що Сербія "додатково убезпечила себе", знаючи, що частина товарів може виявитися десь ще.

"Ми додали, що неможливо експортувати боєприпаси, які ми передали Туреччині, без нашої згоди", — сказав Вучич, зазначивши, що Сербія "нікого не примушувала до війни".

Чому Сербію підозрюють в продажу зброї

Раніше видання Associated Press писало про те, що Росія стурбована тим, що Сербія постачає Україні зброю. У РФ зокрема вимагали від сербських офіційних осіб відповідного пояснення.

За даними ЗМІ, сербський державний збройовий завод нещодавно поставив близько 3500 снарядів для реактивних систем залпового вогню "Град", які використовуються як українськими, так і російськими збройними силами. Ракети калібру 122 мм нібито були доставлені в Україну через Туреччину і Словаччину.

3 березня міністр закордонних справ країни Івіц Дачич спростував інформацію про те, що Сербія надіслала Україні озброєння.

Що відомо про позицію Сербії щодо війни в Україні

Нещодавно, 1 березня, президент Сербії пообіцяв заарештувати сербів, завербованих РФ на війну в Україні.

У січні Вучич також закликав росіян "не телефонувати" сербам і не вербувати їх до ПВК "Вагнер" для участі в російській агресії в Україні, адже це суперечить сербським правилам.

До цього президент Сербії заявив, що його країна запровадить санкції проти Росії, лише "якщо в нас над головою буде меч".

Читайте також

РФ не порушувала територіальну цілісність Сербії: Вучич пояснив, чому не підтримує санкції

Президентка Косова заявила, що ПВК "Вагнер" допомагає Сербії готувати напад на країну

На початок