Президент Сербії пообіцяв заарештувати сербів, завербованих РФ на війну в Україні

Президент Сербії пообіцяв заарештувати сербів, завербованих РФ на війну в Україні

Президент Сербії Александр Вучич
. Президент Сербії Александр Вучич під час звернення до народу 4 січня 2023 року. Фото: AP

Серби, завербовані Росією на війну проти України, будуть заарештовані після повернення додому. Про це президент Сербії Александар Вучич сказав в інтерв'ю американському виданню Politico.

“Серби, яких завербували воювати в Україні, будуть заарештовані, коли повернуться додому та будуть у межах досяжності наших установ”, — сказав Вучич.

За його словами, не можна займатися вербуванням "у дружній країні".

“Мені не потрібна підтримка “групи Вагнера”, мені не потрібно, щоб вони аплодували чи критикували мене”, — сказав Вучич в інтерв'ю Politico.

Як пише видання, напередодні Мюнхенської конференції з безпеки 17-19 лютого сотні сербських націоналістів та проросійських активістів, пов'язаних із ПВК "Вагнер", зібрались у Белграді. Вони вимагали припинення переговорів із Косовом. Протестувальники з транспарантами “Косово — серце Сербії” та “Зрада Косова — зрада Росії!” також погрожували Вучичу розправою.

Організатора заворушень лідера ультраправих Дам'яна Кнежевича, який публічно підтримав ПВК “Вагнер”, заарештували і звинуватили у підбурюванні до насильства.

Вучич звинуватив протестувальників в антисербських настроях і заявив, що їх, імовірно, фінансує Росія, відзначає Politico.

Вучич неодноразово заявляв, що Росія має припинити спроби вербування сербів для участі у воєнних діях на території України у лавах ПВК "Вагнер".

Президент Сербії також відкинув територіальні претензії президента РФ Володимира Путіна до України.

Читайте також: У Сербії вийшли на протест проти вторгнення РФ в Україну

У січні президент Сербії Александр Вучич закликав росіян "не телефонувати" сербам і не вербувати їх до ПВК "Вагнер" для участі в російській агресії в Україні, адже це суперечить сербським правилам.

Читайте також

Президентка Косова заявила, що ПВК "Вагнер" допомагає Сербії готувати напад на країну

На початок