Кропивницький увійшов до топ-3 громад України, які найактивніше здавали та продавали своє майно за рік війни

Кропивницький увійшов до топ-3 громад України, які найактивніше здавали та продавали своє майно за рік війни

Кропивницький увійшов до топ-3 громад України, які найактивніше здавали та продавали своє майно за рік війни
flaticon.com

Кропивницький увійшов до чільної трійки українських громад, які найактивніше використовували онлайн-аукціони у державній електронній торговій системі для управління комунальним майном за рік повномасштабної війни. Рейтинг складало державне підприємство "Прозорро.Продажі", розповіла Суспільному начальниця міського управління комунальної власності Алла Паламаренко. Очолили рейтинг Ковель і Нововолинськ Волинської області, Кропивницький – третій.

За рік повномасштабної війни в Україні управління комунальної власності Кропивницької міської ради організувало та оголосило 22 аукціони, фактично відбулось 20 з них. Це були аукціони з передачі в оренду майна громади, сказала Алла Паламаренко: "Загальна площа об’єктів, які передали в оренду – 1767,33 квадратних метрів, загальний розмір місячної орендної плати – 42101 гривня. Це сума без податку на додану вартість. Учасників аукціонів протягом року було 29".

За даними секретаря міської ради Олега Колюки, у Кропивницькому зареєстровані близько 40 релокованих підприємств із семи регіонів. Найбільше – з Донецької області: "З-поміж них варто навести приклад роботи підприємства зі сфери теплоенергетики. Воно брало участь у двох аукціонах, в обидвох перемогло, укладено договори оренди, були інвестиції в об'єкти, що працюють на альтернативних джерелах енергії".

Крім того, за словами начальниці управління комунальної власності, через систему Прозорро.Продажі провели один аукціон з приватизації майна (приміщення експертно-технічного центру – ред.) у Кропивницькому.

Що відомо

Прозорро.Продажі — держпідприємство, що підпорядковується Міністерству економіки України. Воно забезпечує роботу електронної торгової системи, в якій відбуваються онлайн-аукціони з продажу та здачі в оренду в публічних активів.

За інформацією з сайту Прозорро.Продажі, у період із 24 лютого 2022 року по 24 лютого 2023-го 304 міста України провели майже 4,5 тисячі аукціонів з малої приватизації, оренди комунального майна, продажу та здачі в оренду земельних ділянок, використовуючи державну електронну торгову систему для управління комунальним майном.

Лідер рейтингу – Ковель – провів 44 успішних аукціони з 58 оголошених, отримавши за їхніми підсумками майже 27 мільйонів гривень. Сумарний дохід 25 міст, які потрапили до рейтингу, складає майже пів мільярда гривень.

Управління майном громадами – продаж обʼєктів малої приватизації, оренда комунального майна та оренда й продаж земель комунальної власності через державні онлайн-аукціони Прозорро.Продажі – є обовʼязковими для органів місцевого самоврядування відповідно до законодавства. Продаж сільгоспземель державної та комунальної власності заборонений відповідно до Земельного кодексу.

Читайте також

  • 30 комп'ютерів: у Кропивницькому працює безплатний освітній простір для школярів
  • У Кропивницькому сміттєзвалище виробило майже чотири мільйони кіловатів електрики
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок