Наша мета допомогти Україні провести контрнаступ — Макрон

Наша мета допомогти Україні провести контрнаступ — Макрон

Наша мета допомогти Україні провести контрнаступ — Макрон
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, 10 березня 2023 року, фото: AP

Велика Британія та Франція прагнуть надати Україні додаткову підтримку, яка їй потрібна для контрнаступу, щоб мати "вирішальну перевагу на полі бою". Про це на спільній пресконференції у Парижі сказали прем'єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак та президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє кореспондент Суспільного.

"Ми хочемо, щоб Україна виграла цю війну. Ми погоджуємося тренувати українських морських піхотинців, щоб дати Україні вирішальну перевагу на полі бою і щоб Україна виграла цю війну, щоб підвищити оперативну сумісність наших військ, використовуючи весь потенціал об'єднаних експедиційних сил", — сказав Сунак.

Макрон заявив, що у короткостроковій перспективі мета Франції та Британії – допомогти Україні провести контрнаступ.

"Росія не може і не повинна виграти цю війну", — сказав Макрон і додав, що Британія та Франція поділяють "однакову рішучість" і хочуть побудувати міцний мир.

Читайте також: Вбити клин у фронт між Кримом та Росією: у ГУР розкрили деталі весняного контрнаступу

Раніше молодший міністр збройних сил Британії Джеймс Гіппі заявив, що найближчим часом Україна мусить піти у контрнаступ.

В Адміністрації США вважають, що переломний момент у війні в Україні варто очікувати вже цієї весни і підштовхують Київ, щоб він досяг значних успіхів на полі бою, поки зброя та допомога від Сполучених Штатів і союзників зростають.

Міністр оборони України Олексій Резніков з цього приводу нещодавно заявив, що контрнаступ України може розпочатися протягом двох місяців.

Видання Politico написало, що офіційні особи США вважають, що Україна має готуватися до завдання власного контрудару на тлі можливого повторного наступу Росії.

Читайте також

Зволікання Заходу з наданням зброї Україні знижує її шанси на ефективний контрнаступ — ISW

На початок