Вбити клин у фронт між Кримом та Росією: у ГУР розкрили деталі весняного контрнаступу

Вбити клин у фронт між Кримом та Росією: у ГУР розкрили деталі весняного контрнаступу

Важливо
Вбити клин у фронт між Кримом та Росією: у ГУР розкрили деталі весняного контрнаступу
Заступник начальника ГУР МО України Вадим Скібіцький. Медіацентр

Сили оборони України будуть готові перейти у контрнаступ навесні у разі, якщо для цього складуться сприятливі обставини. Однією зі стратегічних цілей буде спроба вбити клин у фронт на півдні між Кримом і материковою частиною РФ.

Про це в інтерв'ю виданням німецької медіагрупи Funke заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, повідомляє DW.

"Думаю, навесні ми будемо готові до контрнаступу", — зазначив він.

Розвідник додав, що дата початку контрнаступу залежить від низки факторів, зокрема постачання західної зброї.

Скібіцький додав, що однією зі стратегічних цілей буде спроба "вбити клин у російський фронт на півдні між Кримом і материковою частиною Росії". При цьому він не виключив, що Україна завдаватиме ударів по складах зброї на території Росії, зокрема, в Білгородській області.

"Звідти стартують атаки на Україну. Це становить загрозу, наприклад, для Харкова", — підкреслив посадовець.

За його словами, метою контрнаступу буде звільнення всіх окупованих територій України включно із Кримом.

"Ми зупинимося лише тоді, коли відновимо країну у межах 1991 року", — підсумував Скібіцький.

Що відомо про наступ РФ на Донбасі

Російський наступ триває на сході України, відбуваються цілодобові атаки, ситуація напружена. Про це ввечері 15 лютого написала у Телеграм заступниця міністра оборони Ганна Маляр. За її словами, окупаційне військо зазнає значних втрат — до 80% особового складу у деяких підрозділах.

“Так, нашим важко. Ви самі бачите, яку війну веде РФ. Але наші бійці не дають ворогу досягнути поставлених цілей та завдають дуже серйозних втрат. Зокрема, в деяких штурмових загонах ПВК “Вагнер” та підрозділах 2 АК втрати становлять до 80% особового складу”, — написала Маляр.

20 лютого міністр оборони Олексій Резніков заявив, що контрнаступ України може розпочатися протягом двох місяців.

"Давайте брати реальні терміни — до двох місяців, коли механіки знатимуть як керувати, артилеристи — як стріляти, командири екіпажів — як давати завдання, а техніки — як обслуговувати. Ми маємо налагодити систему швидкого відновлення техніки прямо на місці, середнього — десь в Україні, а складного — за її межами", — сказав міністр.

На уточнююче запитання журналістів Резніков відповів, що два місяці — це орієнтовні терміни. За його словами, мають бути сили та засоби реалізувати задум Генштабу.

Окрім того, видання Politico повідомило, що офіційні особи Сполучених Штатів закликають Україну готуватися до завдання власного контрудару на тлі можливого повторного наступу Росії.

Читайте також

Спроби наступу РФ, Китай може надати Росії безпілотники. 368 день війни. Онлайн

На початок