Відсторонений міський голова Чернігова Атрошенко намагається оформити опікунство над матір’ю та розлучається

Відсторонений міський голова Чернігова Атрошенко намагається оформити опікунство над матір’ю та розлучається

Відсторонений міський голова Чернігова Атрошенко намагається оформити опікунство над матір’ю та розлучається
ФОТО: "Новий Чернігів"

Владислав Атрошенко, якого рішенням Львівського апеляційного суду відсторонили від виконання обов’язків міського голови Чернігова 1 лютого, розлучається із дружиною та оформлює опіку над матір’ю. Два відповідних цивільних провадження розглядає Деснянський районний суд міста Чернігова.

Так, перше засідання у справі опікунства, яке мало відбутися 7 лютого, не відбулося через повітряну тривогу. Захисник Атрошенка подав клопотання про розгляд справи без участі сторін. З ухвали судді Логвіної, опублікованої в реєстрі судових рішень 9 березня вбачається, що Атрошенко намагається оформити опіку над власною матір’ю.

Він просить суд призначити судово-психіатричну експертизу та визнати матір недієздатною через проблеми зі здоров’ям:

"Внаслідок свого захворювання вона потребує постійного догляду та нагляду", – пояснюється в ухвалі.

Суд задовольнив заяву Атрошенка та призначив проведення експертизи.

Розлучення подружжя Атрошенків

10 березня суддя Деснянського районного суду Рахманкулова слухала справу про розлучення подружжя Атрошенків. За словами помічниці судді, обидві сторони клопотали про проведення розгляду без їхньої присутності. Заяву про розлучення до суду подала дружина Ірина Атрошенко 17 лютого.

Згідно з даними з реєстру речових прав на нерухоме майно, за кілька днів до подання заяви (13 та 15 лютого 2023 року) Ірина Атрошенко отримала у власність чимало нерухомості. Зокрема: чотири земельні ділянки, три машиномісця, чотири квартири та три приватні будинки.

Один з них – будинок в історичному центрі Чернігова поруч зі сквером Богдана Хмельницького загальною площею у 783 квадратних метри. Його, нагадаємо, Владислав Атрошенко отримав у спадок після смерті свого батька.

Крім того, Суспільне знайшло 14 компаній, кінцевим бенефіціарним власником яких у 2022 році був Владислав Атрошенко, а зараз є Ірина Атрошенко. Спираючись на дані аналітичної системи Youcontrol, можемо говорити, що в окремих випадках зміна власника відбувалась в проміжку між груднем 2022 року та кінцем лютого 2023-го. Йдеться, наприклад, про "Телерадіоагентство "Терра" та аграрну компанію "Сідко Україна" (серед бенефіціарів якої є також ексголова Чернігівської ОДА Валерій Куліч та громадянин Естонії Ейвін Дмитрій).

Суспільне зверталося до Владислава Атрошенка за поясненнями. Він попросив поважати його право на приватне життя та додав, що родина не пов’язана з його політичною діяльністю.

Думка правозахисників

Правозахисник Олександр Гашпар вважає, що це може свідчити про фіктивність розлучення, оскільки таким чином Атрошенко може ховати свої активи від конфіскації в разі, якщо кримінальним провадженням проти нього таки дадуть рух.

Олександр Гашпар
Олександр Гашпар. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Опікунство недієздатною особою надає особі право виїзду за кордон і не треба забувати, що в разі проведення ДБР кримінальної справи до кінця, може так статися, що таким чином планується якийсь шлях для втечі, якщо в кримінальному провадженні будуть оголошені підозри й таке інше", — говорить Олександр Гашпар.

Адвокатка Наталія Блохіна вважає, що опікунство також можуть використовувати як пом’якшувальну обстану при обранні запобіжного заходу або при винесенні вироку:

"Тобто, особу засуджено, але вона відбуває покарання не в місцях позбавлення волі, а просто ходить містом і постійно відмічається у відповідних органах. І от ці обставини – опікунство, також можуть бути пом’якшувальними обставинами".

Суспільне надіслало інформаційний запит до ДБР, аби дізнатися кількість кримінальних проваджень, де фігурує ім’я Атрошенка, та їхню суть. Нам відмовили, посилаючись на таємницю слідства.

Однак, ми можемо говорити щонайменше про два. Про одне повідомив сам Атрошенко в залі засідань Львівського апеляційного суду. За його словами, воно стосується виїзду під час активних бойових дій за кордон його дружини на службовому автомобілі Toyota міської ради.

Друге кримінальне провадження – за зловживання владою під час ремонтів доріг – ДБР відкрило ще у 2021 році. Про це Суспільному стало відомо з ухвали Печерського районного суду Києва, за якою правоохоронцям надали дозвіл на проведення оглядів на одному з асфальтних заводів.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

Дмитро Брижинський: призначення на посаду, справа Атрошенка, звинувачення бійців 58-ї бригади, чому пішов з армії

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок