Чоловікам у Шотландії, які вихваляються сексуальними перемогами на публіці, може загрожувати в'язниця

Чоловікам у Шотландії, які вихваляються сексуальними перемогами на публіці, може загрожувати в'язниця

Шотландський прапор біля статуї шотландського короля Роберта Брюса в Баннокберні
Шотландський прапор біля статуї шотландського короля Роберта Брюса в Баннокберні, Шотландія. Фото: AP

У Шотландії чоловікам, які голосно обговорюють свої сексуальні завоювання на публіці, може загрожувати до семи років ув'язнення згідно з планами криміналізувати мізогінію, тобто зневагу до жінок. Про це повідомляє The Telegraph.

Шотландська національна партія (SNP) пропонує створити п'ять нових законів, покликаних заборонити "образливу і принизливу" чоловічу поведінку, яка заважає жінкам повноцінно брати участь у житті суспільства.

Згідно з новим документом про "мізогіністичну поведінку", для того, щоб бути визнаним винним, кривдник не обов'язково має безпосередньо звертатися до жінки. Йтиметься також про перегляд порнографії там, де її можуть бачити інші або "гучні сексуальні розмови про жінок у громадському місці, де їх можуть чути інші".

Як нове правопорушення — "мізогіністичні домагання" —  також пропонується розцінювати викрикування чоловіком сексуально образливих зауважень жінці на вулиці. Інші приклади включають "навмисне тертя до жінки в людному місці" або демонстрацію жінці порнографії.

Крім того, звинувачення у "розпалюванні" ненависті до жінок і дівчат може бути застосоване проти чоловіків-блогерів, які роблять підбурювальні зауваження щодо протилежної статі.

Погрози зґвалтуванням, сексуальним насильством або каліцтвом щодо жінок також стануть окремим злочином після вибуху насильства в Інтернеті, спрямованого на жінок.

Політсила також запитує думки щодо відповідних санкцій, з якими мають зіткнутися ті, кого визнають винними у нових злочинах мізогінії. Партія пропонує, щоб максимальне покарання за мізогіністичні домагання або поведінку становило сім років позбавлення волі.

Кримінальну відповідальність пропонують встановити у випадках, "коли злочинець сприймає свою жертву як жінку, незалежно від статі чи гендеру жертви".

Водночас жінки, які роблять небажані сексуально мотивовані залицяння до чоловіків або публічно обговорюють свої сексуальні завоювання, не будуть покарані згідно із законодавством.

Пропозиції партії спираються на звіт шотландської адвокатки Гелен Кеннеді. Вона дослідила випадки мізогінії на північному кордоні країни. У її звіті зазначається, що система правосуддя була розроблена "чоловіками для чоловіків" і потребує адаптації, щоб "задовольнити потреби більш ніж половини суспільства".

Пропонується створити законодавчо закріплену обтяжуючу обставину мізогінії. Це означатиме, що якщо злочин має мізогіністичні мотиви або ознаки, він може бути покараний суворіше, так само, як і злочини, пов'язані з расизмом.

"Жінок і дівчат регулярно принижують, торкаються, мацають, принижують, тролять і об'єктивують як в Інтернеті, так і поза ним, а також піддають погрозам, домаганням і знущанням з приводу їхньої зовнішності або бажаності. Це заважає їм повноцінно брати участь у житті суспільства”, — сказав Кіт Браун з Шотландської національної партії.

За його словами, хоча не можна очікувати, що реформа кримінального законодавства Шотландії сама по собі викорінить мізогіністичне насильство або ставлення, яке його увічнює, ці конкретні заходи кримінально-правового захисту є важливим кроком у подоланні толерантності суспільства — і особливо чоловіків — до мізогінії.

Читайте також

"П’яні вечірки": чи могли дівчата самі спровокувати можливе насилля

На початок