Мінометники Бахмута знищують позиції росіян. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Мінометники Бахмута знищують позиції росіян. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Обронці Бахмута
Оборонці Бахмута. Фото: Тарас Ібрагімов, Суспільне

Росіяни безперервно обстрілюють Бахмут, в місті йдуть вуличні бої. Попри втому українські військові продовжують обороняти свої позиції. У кінці лютого Суспільне Новини провело день з мінометниками 3-ї окремої штурмової бригади, аби показати, як вони допомагають відбивати штурми російських військових.

Мінометники 3-ї окремої штурмової бригади тримають оборону Бахмута третій місяць. Вони б’ють по позиціях росіян у місті, знищують склади та особовий склад. За один день можуть витратити до 200 мін, аби відпрацювати завдання.

"Коли починається інтенсивна робота, то я аж так трішки "загоряюсь": "Хлопці, все, я вам дам потім відпустку або відпущу додому на тиждень", — розповів військовий.

Більше — у сюжеті Тараса Ібрагімова і Тетяни Столярової.

Що відомо про ситуацію в Бахмуті

Головнокомандувач ЗСУ Залужний та командувач Східного угруповання військ Сирський на засіданні Ставки 6 березня висловились за продовження оборони Бахмута та подальше посилення позицій. У вечірньому зверненні президент повідомив, що військові у місті отримають допомогу.

Штурми Бахмута та навколишніх населених пунктів продовжуються, повідомив Генштаб ЗСУ зранку 10 березня.

Кабмін 7 березня схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Нині під критерії такої евакуації підпадає лише Бахмут. В місті, за даними військової адміністраці на 2 березня, було 37 дітей.

Шляхи постачання у Бахмут не перерізані: військовим доставляють зброю, медикаменти, евакуюють поранених, повідомив ввечері 5 березня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах. Бахмут став політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Вуличні бої у місті, за свідченнями українських військових, безупинні й ускладнюються тим, що тут більш як чотири тисячі цивільних, які з різних причин відмовляються евакуюватись.

Читайте також

Українські сили, вочевидь, стабілізували свій оборонний периметр у Бахмуті — британська розвідка

Боротьба за Бахмут має стратегічне значення через склад російських сил у цьому районі — ISW

За оцінками НАТО, Росія втратила в Бахмуті в 5 разів більше солдатів, ніж Україна — CNN

На початок