Експерт пояснив, що Україні дасть статус партнера в НАТО

Експерт пояснив, що Україні дасть статус партнера в НАТО

Ексклюзивно
Експерт пояснив, що Україні дасть статус партнера в НАТО АР

Україна стала учасницею програми розширених можливостей НАТО. Аналогічний статус мають Австралія, Фінляндія, Йорданія, Грузія та Швеція. Заявку на участь Україна подала у січні цього року, і 12 червня Північноатлантична рада ухвалила позитивне рішення щодо членства держави. У НАТО зазначили, що цей статус не впливає на рішення щодо членства країни в Альянсі.

"Це рішення дуже важливе в практичній площині, тому що воно дає змогу українським військовим підрозділам, які співпрацюють з НАТО, отримувати потужніший обсяг інформації, зокрема розвідувальної, що дуже важливо, оскільки країни НАТО мають свої супутники", — пояснив в ефірі Українського радіо керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він додав, що також у практичній площині надалі статус партнера в НАТО дає можливість Україні разом з іншими партнерами продовжувати реформувати українську армію відповідно до стандартів.

"Зокрема, продовжувати створення так званих сержантських корпусів, реформування офіцерського корпусу, формування українських бригад за стандартами НАТО і поглиблювати їх взаємосумісність", — наголосив експерт.

Мусієнко зазначив, що взаємосумісність передбачає, що український підрозділ Збройних сил України може спільно з підрозділами НАТО виконувати певні операції.

"Крім того, це також дає можливість для отримання інформації зі спільних патрулювань, які здійснюються країнами-членами НАТО. Для цього мають бути продовжені реформи – все, що стосується стандартів зв’язку, кібербезпеки і логістики. Це має зробити інтенсивнішими спільні військові навчання, зокрема в акваторії Чорного моря. Для нас це дуже важливо, оскільки Росія посилює там свою присутність. Важливо, що цей статус дасть додатковий імпульс програмам трастових фондів. Маються на увазі фонди, які наповнюють країни-члени НАТО для проведення реформ в Україні", — розповів Мусієнко.

Експерт додав, що членство у програмі НАТО певним чином є гарантією безпеки для України.

"Після того, як Росія в односторонньому порядку намагається встановити контроль в Азовському морі, не даючи проходити торговельним суднам в порти Маріуполя і Бердянська, вона збільшує свою присутність і в Чорному морі. На сьогодні одним із запобіжників того, що Росія може почати блокувати торговельні шляхи України і в Чорному морі, є заходження кораблів НАТО в акваторію Чорного моря і збільшення кількості навчань. Звісно, це не означає, що країни-члени НАТО готові вступати в бойові дії за Україну, але це є хорошим гарантом стримування", — пояснив Мусієнко.

Що відомо

  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2247, що передбачає зміну деяких військових звань рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу відповідно до стандартів НАТО.
  • Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди