У Грузії під час протестів арештували Надима Хмаладзе, який воював на боці ЗСУ

У Грузії під час протестів арештували Надима Хмаладзе, який воював на боці ЗСУ

У Грузії під час протестів арештували Надима Хмаладзе, який воював на боці ЗСУ
Надим Хмаладзе, який воював за ЗСУ. Фото: Telegram / Новини Грузія

МВС Грузії заявило про арешт під час протестів у Тбілісі Надима Хмаладзе, який воював в Україні на боці ЗСУ. Про це повідомляє видання "Новини Грузія".

Хмаладзе затримали на площі Свободи у Тбілісі 8 березня, близько 16.00, за звинуваченням у непокорі поліції та хуліганстві.

Адвокат Торніке Бакрадзе повідомив, що за його інформацією, у момент арешту підзахисний давав інтерв'ю і не міг скоїти правопорушення.

Сам Хмаладзе розповів, що 6 березня на в'їзді до Грузії його дуже довго тримали на паспортному контролі без пояснень, після чого він помітив стеження.

Вранці 9 березня парламентська більшість за участю "Грузинської мрії" і Сили народу" оприлюднила заяву про відкликання законопроєкту про "іноагентів", через який в країні з 7 березня тривають протести.

Що відомо про протести у Грузії

7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести через підтримку парламентом законопроєкту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу".

У ніч проти 8 березня спецназ розігнав учасників акції протесту. Силовики повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Також відбулися затримання. За даними МВС, станом на ранок 8 березня затримали 66 людей.

До цього президентка Грузії Саломе Зурабішвілі записала відеозвернення у якому підтримала протестувальників проти законопроєкту щодо виявлення "іноземних агентів". Вона пообіцяла накласти вето на документ, ухвалений парламентом у першому читанні.

Протести у Тбілісі, проти ухваленого напередодні у першому читанні закону "про іноземних агентів" які розпочалися у 7 березня відновилися 8 березня.

Що відомо про "закон про іноагентів"

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.

7 березня парламент Грузії прийняв цей закон у першому читанні.

Читайте також

Україна солідарна із грузинським народом на тлі подій у Тбілісі — МЗС

"Він написаний під диктовку Москви". Президентка Грузії підтримала протестувальників проти закону про "іноагентів"

Протестувальники штурмують парламент Грузії, поліція застосовує водомети і сльозогінний газ

На початок