Мати Олександра Мацієвського — бійця, вбитого росіянами після слів "Слава Україні". СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Мати Олександра Мацієвського — бійця, вбитого росіянами після слів "Слава Україні". СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Мати Олександра Мацієвського — бійця, вбитого росіянами після слів "Слава Україні". СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
ФОТО: Суспільне Чернігів

На кадрах, де російські військові розстрілюють українського військовослужбовця, ніжинка Параска Демчук впізнала свого сина, як і у 119-й бригаді сил територіальної оборони підтвердили, що в кадрі саме військовослужбовець Олександр Мацієвський. Історію бійця та розповідь матері про нього — дивіться у матеріалі Суспільне Чернігів.

Війна. Усі останні новини

Вбивство українського бійця після слів “Слава Україні”

6 березня стало відомо, що російські війська розстріляли українського воїна після слів "Слава Україні", поширивши відповідне відео в мережі. Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець відправив відео омбудсманам з різних країн, глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана розпочати негайне розслідування.

Президент Зеленський прокоментував вбивство бійця, наголосивши, що «Росія убиває людей за сам факт, що вони українці, за одне тільки слово про Україну».

7 березня 30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького повідомила, що за попередніми даними, на відео розстрілу окупантами українського військового, ймовірно, є військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Тимофій Миколайович Шадура. Тіло бійця, за даними бригади, наразі на непідконтрольній території.

8 березня у 119-й бригаді тероборони Суспільному повідомили, що це може бути їхній боєць — солдат 163-го батальйону цієї бригади Олександр Мацієвський. Його також впізнала мати. У бригаді повідомили, що тіло Олександра Мацієвського забрали в результаті обміну, поховали в Ніжині 14 лютого 2023 року. У довідці про причину смерті вказано, що боєць загинув від поранень з вогнепальної зброї. У Київ на опізнання тіла їздила його мати.

12 березня СБУ підтвердила, що на відео — Олександр Мацієвський.

Масований ракетний удар, відключення світла, жінка впізнала сина на відео з розстрілом українця. 379 день війни. Онлайн
На початок