Іран контрабандною ввозив дрони у Росію за допомогою човнів та державної авіакомпанії — The Guardian

Іран контрабандною ввозив дрони у Росію за допомогою човнів та державної авіакомпанії — The Guardian

Іран контрабандною ввозив дрони у Росію за допомогою човнів та державної авіакомпанії — The Guardian
. Іранський БПЛА Shahed-129. Фото: Associated Press

Іран використовував човни та державну авіакомпанію для контрабанди нових типів передових безпілотних літальних апаратів дальнього радіуса дії до Росії для використання у війні проти України.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на власні джерела.

За даними видання, щонайменше 18 безпілотників були доставлені військово-морським флотом після спеціального візиту російських офіцерів і технічних фахівців до Тегерана в листопаді, де їм продемонстрували весь спектр іранських технологій.

"З цієї нагоди російська делегація у складі 10 осіб обрала шість безпілотників Mohajer-6, які мають дальність польоту близько 200 кілометрів і несуть по дві ракети під кожним крилом, а також 12 безпілотників Shahed-191 та -129, які також мають ракети класу "повітря-земля", — йдеться у повідомленні.

За словами джерел, більшість відправлених до Росії безпілотників були таємно підібрані іранським судном з бази на узбережжі Каспійського моря, а потім перекинуті морем на катер російського ВМФ. Інші були відправлені державною іранською авіакомпанією, додали вони.

Іран розташований на південному кордоні, а Росія — на північно-західному кордоні Каспійського моря, найбільшого у світі внутрішнього водоймища, що робить фізичний перехід між союзними країнами відносно простим. Іран також відправив техніків до Москви, щоб допомогти ввести дрони в експлуатацію, розповіли джерела видання.

Як зазначають журналісти, на відміну від відоміших безпілотників Shahed-131 і -136, які активно використовувалися Росією для ударів по цілях в Україні, безпілотники, що мають велику висоту польоту, призначені для доставки бомб і повернення на базу в цілості та безпеці. Це викриття демонструє зростання близькості між Іраном та Росією, які поділяють ворожість до США, зауважує видання.

Наприкінці 2022 року повідомлялось, що Росія та Іран будують новий трансконтинентальний торговий маршрут завдовжки 3000 кілометрів, що простягся від північно-східної околиці Європи до Індійського океану. Він покликаний полегшити торгівлю між країнами в обхід західних санкцій.

Читайте також

РФ обійшла санкції, щоб придбати компоненти для дронів через співпрацю з Іраном — ISW

Росія очікує на нові поставки дронів-"шахедів" — ГУР

На початок