Тегеран постачає Росії боєприпаси в обмін на допомогу ракетній програмі Ірану — ЦРУ

Тегеран постачає Росії боєприпаси в обмін на допомогу ракетній програмі Ірану — ЦРУ

Директор ЦРУ Вільям Бернс
Очільник ЦРУ Вільям Бернс. Фото: АР

Росія допомагає Ірану у розвитку його ракетної програми в обмін на постачання безпілотників та боєприпасів для танків та артилерії для війни проти України. Про це сказав директор ЦРУ Вільям Бернс, повідомляє CNN.

За його словами, альянс між Росією та Іраном розвивається швидкими темпами, і цеє "тривожним" знаком.

"Зараз він рухається досить швидко у дуже небезпечному напрямку. Ми знаємо, що іранці вже надали росіянам сотні озброєних безпілотників, які вони використовують, щоб завдавати болю українським громадянам. Ми знаємо, що вони надали боєприпаси для артилерії, а також для танків", — сказав директор ЦРУ.

Бернс сказав, що ЦРУ також бачить ознаки того, що Росія пропонує допомогу іранцям у їхній ракетній програмі та принаймні розглядає можливість надання винищувачів Ірану в обмін на військову допомогу в їхньому вторгненні в Україну.

Що відомо про іранські дрони

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ. Уранці 17 жовтня військові РФ атакували дронами-камікадзе Київ. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Четверо людей загинули, серед них — вагітна. Надалі РФ неодноразово використовувала дрони проти цивільної та енергетичної інфраструктури України.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів. 4 грудня повідомлялось, що США намагаються зірвати поставки іранської зброї до РФ.

Читайте також

Гучний звук та низька висота польоту. Як розпізнати і врятуватися від дронів-камікадзе

"Вони довго мріяли про дитину". Спогади про подружжя, яке загинуло в Києві від удару дрону-камікадзе

"Вийду на балкон і буду дулі тикати тим безпілотникам". Як Київ оговтується від атаки дронів-камікадзе

На початок