У Тбілісі другий день поспіль відбуваються масові протести на тлі прийняття парламентом закону про "іноагентів". На цей час відомо про затримання 66 людей, повідомляє Міністерство внутрішніх справ Грузії.
У відомстві зазначають, що учасників акції затримали в адміністративному порядку за опір поліції (стаття 173) та дрібне хуліганство (стаття 166). Також поліція порушила кримінальну справу за двома статтями Кримінального кодексу: стаття 353 (напад на поліцейського) та стаття 187 (пошкодження чи знищення речей).
У МВС країни заявляють, що внаслідок протесту постраждали 50 силовиків, а також учасники акції. Проте кількість травмованих мітингарів не назвали.
За даними російських ЗМІ, представник грузинської опозиції Георгій Вашадзе заявив, що влада країни має протягом години відкликати законопроект про "іноагентів" і звільнити всіх затриманих.
Що відомо про протести у Грузії
7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести через підтримку парламентом законопроєкту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу".
У ніч проти 8 березня спецназ розігнав учасників акції протесту. Силовики повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Також відбулися затримання. За даними МВС, затримали 66 людей.
До цього президентка Грузії Саломе Зурабішвілі записала відеозвернення у якому підтримала протестувальників проти законопроєкту щодо виявлення "іноземних агентів". Вона пообіцяла накласти вето на документ, ухвалений парламентом у першому читанні.
Протести у Тбілісі, проти ухваленого напередодні у першому читанні закону "про іноземних агентів" які розпочалися у 7 березня відновилися 8 березня.
Що відомо про "закон про іноагентів"
Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.
7 березня парламент Грузії прийняв цей закон у першому читанні.
Читайте також
Україна солідарна із грузинським народом на тлі подій у Тбілісі — МЗС
"Він написаний під диктовку Москви". Президентка Грузії підтримала протестувальників проти закону про "іноагентів"