Німеччина передала Україні ще дві САУ Gepard та боєприпаси до них

Німеччина передала Україні ще дві САУ Gepard та боєприпаси до них

Німеччина передала Україні ще дві САУ Gepard та боєприпаси до них
Зенітна самохідна установка Gepard. Фото: Flickr/Gunfire Museum Brasschaat Belgien

Україна отримала від Німеччини дві САУ Gepard та іншу військову допомогу. Про це йдеться у повідомленні уряду ФРН.

Згідно з оновленим списком, разом із доставленими двома зенітними установками Gepard загальна їх кількість сягнула 34. У нинішньому пакеті допомоги також передано 6 тис. комплектів боєприпасів до них.

Окрім САУ доправлено дві патрульні машини для прикордонників (раніше Україна отримала 120 таких автівок) і шість мобільних антенних систем (на додаток до 24 отриманих раніше). У новому пакеті – 13 мостоукладних танків BEAVER і 500 пістолетів SFP9.

Вся допомога передана із запасів промисловості.

Загалом у період з 1 січня 2022 року по 6 березня 2023 року Німеччина передала Україні військової допомоги майже на 2, 7 млрд євро.

Читайте також: Швейцарія відмовилась надати згоду на передачу Україні боєприпасів до установок Gepard через "нейтралітет"

Раніше Німеччина уклала контракти з оборонним концерном Rheinmetall на відновлення виробництва снарядів до самохідних зенітних установок Gepard для подальшого доправлення в Україну.

Довідка. Gepard — зенітна самохідна установка, яка призначена для прикриття сухопутних військ та знищення повітряних цілей. Може стріляти зі швидкістю до 1000 пострілів за хвилину.

Установки Gepard уражають цілі на відстані від 100 метрів до 4 км. Екіпаж всього 3 людини: водій, командир і навідник. Зенітна установка тривалий час була надважливим елементом протиповітряної оборони армій Німеччини, Нідерландів та Бельгії. Але у 2000-х від неї відмовились. Зараз її використовують в інших країнах світу.

Читайте також

Дев’ята зустріч у форматі "Рамштайн". Що відомо

Танки з Німеччини та Португалії будуть в Україні до кінця березня — Пісторіус

Україні потрібні ППО і снаряди — Резніков

Rheinmetall хоче побудувати танковий завод в Україні — ЗМІ

Польща найближчим часом передасть Україні ще 10 танків

На початок