Посли ЄС погодили виділення 2 мільярдів євро для фонду, з якого фінансуються поставки зброї Україні

Посли ЄС погодили виділення 2 мільярдів євро для фонду, з якого фінансуються поставки зброї Україні

Посли ЄС погодили виділення 2 мільярдів євро для фонду, з якого фінансуються поставки зброї Україні
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель виступає перед Радбезом ООН 23 лютого 2023 року, ілюстратвине фото: AP

Сьогодні 8 березня посли країн Європейського Союзу погодили виділення додаткових 2 мільярдів євро для фонду, з якого фінансуються військові поставки Україні.

Про це йдеться на офіційній сторінці шведського головування у Twitter.

"Сьогодні посли ЄС затвердили додаткові 2 млрд євро для Європейського фонду миру. Це рішення — чіткий сигнал, що ЄС налаштований і далі надавати військову підтримку Україні та іншим партнерам", — сказано у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що міністри оборони Євросоюзу зустрінуться 7-8 березня в Стокгольмі для обговорення військової допомоги Україні.

Міністри оборони ЄС планували подовжити місію допомоги ЄС Україні, що передбачає тренування українських військових. Також посадовці мали обговорити фінансування закупівель артилерійських боєприпасів на підтримку України.

До цього видання Politico писало, що високопоставлений дипломат ЄС Жозеп Боррель має намір запропонувати "надзвичайний пакет підтримки" Україні у розмірі одного мільярда євро, спрямований на постачання боєприпасів.

Йшлося про те, що мільярд євро має бути спрямований на боєприпаси — "зокрема, 155-міліметрові" — одразу після того, як буде "введено в дію" 2 мільярди євро, виділених Європейським фондом миру.

Європейський фонд миру є новим фінансовим інструментом Євросоюзу. Кошти з нього можуть бути спрямовані на зміцнення збройних сил у країнах-партнерах ЄС. Заплановані обсяги фінансування фонду у період із 2021 по 2027 роки становлять 5,7 мільярда євро.

Читайте також

Боррель представив три пропозиції забезпечення України боєприпасами

Україні потрібні ППО і снаряди — Резніков

На початок