Лави "Грузинського легіону" значно збільшились від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Підрозділ отримує сучасну зброю і щоденно набирає особовий склад.
Про це в ефірі телемарафону Суспільному розповів командир і засновник "Грузинського легіону" Мамука Мамулашвілі.
За словами Мамулашвілі до "Грузинського легіону" приймають всіх професійних військових із бойовим досвідом. А окрім грузинів у батальйоні на боці України воюють представники понад тридцяти інших національностей.
"Грузинський легіон" було створено у 2014 році, а вже у 2016 році батальйон офіційно увійшов до складу Збройних сил України.
"Ми — частина Міноборони України, частина ЗСУ та військової розвідки. В першу чергу, ми забезпечуємося зброєю та всім необхідним з цих структур. Волонтери, звісно, також нам допомагають як і всі 9 років збройної агресії Росії", — розповідає командир.
На думку Мамулашвілі війна Росії проти України не буде тривати довго.
"Думаю, ця війна не затяжна, і Україна може впоратися і деокупувати свої території протягом літа 2023 року. Сподіваюся, невдовзі наші партнери міжнародні передадуть нам наступальну зброю, яка пришвидшить перемогу", — зауважує Мамука Мамулашвілі.
На запитання чому "Легіон" бере участь у війні на боці України Мамулашвілі відповідає, що вони уособлюють волю грузинського суспільства. Адже, за його словами сьогоднішній уряд Грузії "колаборантсько-проросійський".
"Грузинський народ має право надсилати своїх "послів" у дружні країни. Україна також є стратегічним партнером Грузії. Україна врятувала сотні тисяч грузинських біженців в 90-х роках під час російської агресії. Ми добре це пам’ятаємо", — каже Мамулашвілі.
Але, для грузинів, які воюють в Україні ситуація погіршується.
"Прем’єр Грузії Іраклі Гарібашвілі сказав, що треба позбавляти громадянства тих, хто воює в Україні. Це чітка директива з Кремля, аби призупинити потік добровольців які приїжджають у "Грузинський легіон". На мій погляд, грузинський уряд сьогодні повністю співпрацює з Москвою, звідти керується і, звісно, створює нам проблеми", — підкреслює Мамулашвілі.
Він вважає, що грузинська влада не робить цього через позицію суспільства.
"Позбавлення громадянства викликало б масові протести у Грузії. Вони не наважилися це зробити на законодавчому рівні, але така ініціатива існує досі", — підсумував командир "Грузинського легіону".
"Грузинський легіон"
Добровольчий батальйон "Грузинський легіон" було створено у 2014 році після збройної агресії Росії на Донбасі. Легіон в основному виконує розвідувальні та диверсійні завдання на окупованій території України. Брав участь у боях за Дебальцеве, також у боях за Луганський аеропорт.
З лютого 2016 року "Грузинський легіон" став частиною українського війська. Грузини стали першими іноземцями, які офіційно увійшли до складу Збройних сил України.
Читайте також
"У полоні зрозумів, що в росіян нема моралі". Інтерв'ю з командиром Грузинського легіону Мамукою Мамулашвілі