Чому хворих на COVID-19 стає більше і чи чекати на другу хвилю. Відповідає інфекціоніст

Чому хворих на COVID-19 стає більше і чи чекати на другу хвилю. Відповідає інфекціоніст

Ексклюзивно
Чому хворих на COVID-19 стає більше і чи чекати на другу хвилю. Відповідає інфекціоніст

Завідувач кафедри інфекційних хвороб, професор, доктор медичних наук Національної медичної академії імені Шупика Олександр Дуда заявляє, що, зважаючи на світові показники, можлива друга хвиля спалаху коронавірусу COVID-19.

"Зараз істотно збільшилась кількість швидких із хворими на COVID-19. Це свідчить про те, що народ трохи розслабився, дозволив собі більше. Припинили дотримуватися дистанції, носити маски, особливо у приміщеннях. І після цього ми бачимо збільшення кількості тих, хто захворів. Відповідно, карантинні міри можуть стати жорсткішими, аби запобігти подальшому поширенню вірусу", — розповів Дуда в ефірі Українського радіо.

За його словами, кількість хворих на COVID-19 зростає, але залишається меншою, ніж в інших країнах, через те, що "у різних країнах різний вірус".

"Кількість інфікованих і хворих у Китаї не можна порівняти із США, Японією чи Італією. Вірус змінюється і в кожній країні має свої особливості. У нас динаміка схожа на ту, що протікає в Польщі. Там кількість інфікованих стає меншою, і нам варто рівнятись на них та заходи, які вони впроваджують. Що стосується імунітету проти коронавірусу, то в найбільш небезпечному регіоні — Ломбардії, у Бергамо — провели дослідження. Там була величезна кількість хворих і вчені протестували понад 10 тисяч людей. 57% мали імуноглобуліни G. Як на мене, це суперечливе питання, яке свідчить про те, що можна чекати на другу хвилю", — припустив професор.

Дуда сказав, що в Україні обстежили 62 хворих на коронавірус. Результати показали, що під час хвороби люди мають високі показники імуноглобуліну M. А після одужання імуноглобуліни G, які є найголовнішим захисником, що не дає повторно захворіти, можуть бути середніми або навіть низькими.

Водночас професор зазначив, що для точних результатів потрібно провести десятки тисяч обстежень.

Що відомо

  • Станом на ранок 15 червня в Україні зареєстрували 31 810 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 656 — за останню добу.
  • Станом на 15 червня на коронавірус у світі захворіли майже 8 мільйонів осіб.
  • Раніше в Україні встановили антирекорд за кількістю нових хворих на COVID-19.
  • ВООЗ заявила, що ситуація з пандемією коронавірусу загалом у світі погіршується. При цьому в Європі — поліпшується.
  • 12 червня глава МОЗ Максим Степанов заявив, що епідемічна ситуація у Києві не дозволяє перейти до етапу послаблення карантину, який передбачає відкриття ресторанів.
  • З 10 червня в Україні розпочався черговий етап послаблення карантину.
На початок