Житло, робота і психологічна підтримка. У Хмельницькому говорили про потреби жительок області

Житло, робота і психологічна підтримка. У Хмельницькому говорили про потреби жительок області

Житло, робота і психологічна підтримка. У Хмельницькому говорили про потреби жительок області
Суспільне Хмельницький

Житло, робота та психологічна підтримка. У Хмельницькому говорили про потреби жительок області. Дослідженням займалася громадська організація "Центр "Жіночі перспективи" в межах проєкту "Адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у західних областях України", розповіла його координатора на Хмельниччині Тетяна Баєва.

"Побут облаштований, і треба далі кудись рухатися, соціалізуватися, вливатися в це місто, продовжувати свій шлях", розповідає Анна Круглікова, яка до Хмельницького переїхала з двома дітьми з Миколаєва в березні минулого року. Жінка має економічну освіту, та, каже, хоче стати психологом. Анна – одна з учасниць дослідження про потреби жінок, яким займалася громадська організація "Центр "Жіночі перспективи" в межах проєкту "Адвокаційна підтримка жінок-ВПО у західних областях України", розповіла його координаторка на Хмельниччині Тетяня Баєва.

Загалом, каже координаторка, участь у дослідженні взяли дві тисячі жінок із п’яти громад області: "Ми опитували не лише жінок ВПО, а й жінок місцевих громад. Бо дуже часто ми забуваємо про те, що постраждали від військового конфлікту не тільки люди, які змушені були залишити свої домівки, але й місцеві жительки".

За словами Тетяни Баєвої, потреби жінок-ВПО і жительок області здебільшого співпадають. Зокрема, каже, психологічна підтримка важлива для 37% опитуваних серед жінок ВПО і 33% місцевих жительок.

Знайти ж роботу жінкам, які переїхали, складніше, каже Тетяна Баєва: "Якщо аналізувати в контексті місцеві і жінки-ВПО, то, як ми бачили за результатами дослідження, все ж їм важче. Вони прагнуть пошуку роботи за своїм фахом. Але третина з них працює на некваліфікованій роботі, яка менше оплачується".

Шукає роботу в Хмельницькому харків’янка Інна Шах. Каже: коли на початку повномасштабного вторгнення залишила рідне місто, то потребувала юридичної і психологічної підтримки. Нині ж, додає, займається саморозвитком: "Відвідую тренінги з працевлаштування, шукаю вакансії. Навчаюсь двом мовам – німецькій і польській, займаюся також 3-Д візуалізацією, і вчу HTML".

Працює в Хмельницькому в соціальній сфері Надія Стройкова з Харкова. Розповідає про подальші плани: "Зараз для мене головне - питання розвитку. Розвитку, навчання, поглиблення своїх знань, можливо, ще додаткова кваліфікація. Можливо, створення власної справи. Про цей напрямок я вже думаю".

Наступним етапом дослідження щодо потреб жінок буде розробка програм, що допоможуть вирішити їхні проблеми, каже координатора проєкту в Хмельницькій громаді Леся Стебло: "Сьогодні ми і громада маємо максимально докласти зусиль, щоб не було відтоку наших українців та українок за кордон. Щоб вони могли реалізуватися, щоб залишилися діти в громадах, щоб вони ходили в навчальні заклади, щоб ми мали можливість відбудовувати нашу Україну всі разом".

За словами Лесі Стебло, такий проєкт діє також у Львівській, Рівненській і Тернопільській областях.

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • Майже рік в дитсадку живуть переселенці, які евакуювались на Хмельниччину
  • На Хмельниччині облаштовують гуртожиток для переселенців
  • Історія капелана з Хмельниччини, котрий евакуював поранених з Херсонщини
  • У Хмельницькому відкрили центр психологічної підтримки. Хто може скористатись

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок