Приморозки формують ціни та врожай: яка вартість ранніх овочів та ягід на хмельницьких ринках

Приморозки формують ціни та врожай: яка вартість ранніх овочів та ягід на хмельницьких ринках

На хмельницьких ринках почали з’являтися ранні овочі та ягоди. Закупляють їх, кажуть продавці, здебільшого в українських тепличників та городників.

Чи вплинули на ціну і врожайність травневі приморозки — читайте у матеріалі Суспільного.

Ніна Доскоч продає овочі з українських теплиць. За її словами, ціни за кілограм, у порівнянні з минулим роком, майже не змінилися.

«Огірочки – по 45 гривень. Люди в домашніх теплицях вирощують. Огірки, взагалі, до свят були 120 гривень, але тоді їх привозили з-за кордону. Ціна на овочі зараз падає, бо є врожай. На Закарпатті, у Тернополі, Заліщиках люди поставили багато своїх теплиць. Навіть у Хмельницькому вже є", — розповіла Ніна.

Приморозки формують ціни та врожай: яка вартість ранніх овочів та ягід на хмельницьких ринках
Полуницю із Закарпаття наразі продають на хмельницьких базарах, 17 травня 2024. Суспільне Хмельницький

Дмитро Гаджук продає українську полуницю із полів Закарпаття.

"Ціна на полуницю, у порівнянні з минулим роком, не змінилася. Зараз — 80 гривень, а у 2023 році, можливо, була 70. Але за тиждень-два піде наша місцева полуниця, буде набагато краща якість", — пояснив Дмитро.

За словами кандидата сільськогосподарських наук Миколи Сучека, травневі приморозки позначаються на врожайності овочів та ягід.

"Найбільше постраждали південні регіони нашої країни, де нічні приморозки сягали до мінус 5 градусів. Я знаю фермерів, які навіть і плівкою накривали свої плантації, особливо огірків, які вже були готові давати перші врожаї, проте вони вимерзли", — пояснив експерт.

З його слів, Хмельниччину оминули сильні приморозки, але перепади температури даються взнаки.

"Плодово-ягідні, овочеві страждають від перепадів температур. Можемо покращити ситуацію, використовуючи препарати на основі витяжки з водоростів, гумінових кислот та амінокислот. Або пробувати теплицю обігрівати", — зазначив Микола Сучек.

За його словами, за останні 2 роки теплиць в Центрально-Західній Україні стало більше, проте підприємці стикнулися із проблемою зберігання товару.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок