Київській громаді повернули земельну ділянку вартістю майже 35 млн гривень

Київській громаді повернули земельну ділянку вартістю майже 35 млн гривень

Київській громаді повернули земельну ділянку вартістю майже 35 млн гривень
Будинок у Печерському районі Києва Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Суд задовільнив позовну заяву Київської міської прокуратури та витребував з незаконного володіння земельну ділянку історико-культурного призначення на Печерську. Її вартість — понад 34 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба відомства у Telegram.

Зазначається, що земельна ділянка знаходиться в історичному ареалі міста на вул. Миколи Гайцана. Вона включає в себе прибудинкову територію будинку, розташованого по вул. Михайла Омеляновича-Павленка, а також сам будинок, який є пам'яткою історії і культури 20 сторіччя та пам'яткою архітектури.

"Разом із тим, земельна ділянка незаконно вибула з комунальної власності та неодноразово перепродавалася. Нові власники незаконно змінили її цільове призначення та планували звести офісно-житлову прибудову до будинку-пам'ятки",— йдеться у повідомленні.

У відомстві зауважити, що звернулася до суду з позовною заявою в інтересах держави, аби недопустити забудову та зберегти пам'ятку архітектури.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громади Києва

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Землю у Київському регіональному ландшафтному парку "Партизанська слава" звільнять від самовільної забудови. Господарський суд Києва задовольнив позов в інтересах столичної громади.

Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Київській громаді повернули землі на "Жуковому острові" площею понад 3 гектари, які хотіли забудувати. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Читайте також

На Київщині судитимуть росіянку, яка заперечувала збройну агресію РФ проти України

На Київщині чоловік підпалив себе на очах дружини

Гори бруду і недопалки: у Києві поліцейські та соцпрацівники вилучили з родини немовля

На початок