Справу про розголошення головою Полтавської міської ради інформації про розташування підрозділів ЗСУ розглядатимуть у закритому режимі. Таке рішення 6 березня ухвалив суддя Октябрського райсуду Полтави Станіслав Киричок. Про це клопотав прокурор Микола Верблюд.
В Октябрському райсуді Полтави 6 березня розпочали підготовче засідання у справі щодо розголошення інформації про розташування підрозділів ЗСУ. Обвинувачений – голова міської ради Олександр Мамай. Прокурор просить влаштувати закритий розгляд.
"У цьому кримінальному провадженні будуть досліджуватися відомості військового характеру, і відкрите судове засідання може призвести до розголошення відомостей, які стосуються питань національної безпеки України. Це буде дослідження інформації про підрозділи Збройних сил з можливістю ідентифікації на місцевості", — каже прокурор Микола Верблюд.

Сам Олександр Мамай та його адвокат висловилися за розгляд у відкритому засіданні.
"Закрите судове засідання, на нашу думку, буде сприяти поставленій прокуратурою і органами СБУ меті спекулювати, і не дасть можливості громадськості стежити за перебігом розгляду цього кримінального провадження. Ми вважаємо, що інтереси держави ніяким чином не страждатимуть від відкритого судового розгляду. Може прокурор заявити про проведення часткового закритого засідання при долученні певних документів", — говорить адвокат Олександра Мамая В’ячеслав Делія.

Торік 15 грудня під час брифінгу Олександр Мамай повідомив дані про нову військову частину у Полтаві. Інформація, каже, надійшла у листі від військової адміністрації.
"Коли прийшов лист, ні для службового користування, ні таємного (не було поміток – ред.). Лист прийшов відкритий, надійшов по пошті. Цей лист пройшов через усі канцелярії, цей лист був доведений до усього депутатського корпусу, був проєкт рішення на сайті міської ради. Тобто усі усе знають. Я вважаю, що я не вчинив жодного злочину проти держави", — розповідає голова Полтавської міської ради Олександр Мамай.
Суддя Станіслав Киричок ухвалив рішення про розгляд справи у закритому режимі. Засідання призначили на 13 березня.
Що відомо
- Підозру Олександру Мамаю вручили наприкінці грудня 2022-го. Він назвав її необґрунтованою, а розголошену ним інформацію – відкритою.
- У січні у Київському райсуді Полтави відхилили клопотання прокуратури щодо обрання запобіжного заходу для Олександра Мамая, а за кілька днів у цьому ж суді вирішили не відстороняти його від посади.
- Санкція статті, за якою обвинувачують Олександра Мамая, передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.