Запобіжний захід голові Полтавської громади Мамаю: що вирішив суд

Запобіжний захід голові Полтавської громади Мамаю: що вирішив суд

Запобіжний захід голові Полтавської громади Мамаю: що вирішив суд
Олександр Мамай та його адвокат В’ячеслав Делія . фото: Суспільне Полтава

Голові Полтавської громади Олександру Мамаю, якого підозрюють у розголошенні інформації щодо розміщення підрозділів ЗСУ, не призначили запобіжний захід. Розгляд клопотання про це завершили 20 січня у Київському райсуді Полтави. Про це після засідання розповіла суддя-спікерка установи Олена Моринець.

20 січня у Київському райсуді Полтави продовжили засідання щодо обрання запобіжного заходу голові Полтавської громади Олександру Мамаю, якого підозрюють у розголошенні інформації щодо розміщення підрозділів ЗСУ. Клопотання почали розглядати 19 січня. Робили це у закритому режимі за проханням слідчого СБУ, бо під час засідання можуть озвучувати інформацію, пов’язану з військовою таємницею.

"Коротко, що постановив суд: відмовити у застосуванні до Мамая Олександра Федоровича запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Зобов’язати Мамая Олександра Федоровича прибувати за кожною вимогою до слідчого і прокурора у кримінальному провадженні, а також до суду в межах строку досудового розслідування", - говорить суддя-спікер Київського районного суду Полтави Олена Моринець.

Запобіжний захід голові Полтавської громади Мамаю: що вирішив суд
Київський райсуд м. Полтава. Суспільне Полтава

Після засідання Олександр Мамай не надав коментарів журналістам. А його захисник В’ячеслав Делія телефоном повідомив, що рішення вважає законним.

Як повідомила Суспільному речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук, прокуратура оскаржуватиме це рішення суду. На підготовку апеляційної скарги, каже, мають п'ять днів.

Клопотання ж про відсторонення від посади Мамая розглядатимуть 23 січня.

"Якщо міський голова, сільський або селищний не може виконувати свої обов’язки, то, відповідно до закону «Про місцеве самоврядування», його обов’язки на весь час його відсутності і неможливості виконання виконує секретар відповідної ради. За винятком, якщо не було запроваджено військово-цивільну адміністрацію, це зовсім окремий випадок", - каже адвокат Тарас Захаров.

Що відомо

  • 15 грудня під час брифінгу Олександр Мамай повідомив дані про нову військову частину у Полтаві. Через це 29 грудня правоохоронці вручили йому підозру.
  • Полтавський міський голова заявив, що поширена ним на пресконференції інформація про забезпечення військових була відкритою.
  • Розглядати клопотання про обрання запобіжного та відсторонення від посади Мамая мав Октябрський райсуд Полтави. Слідчі судді тричі заявляли про самовідводи. Тому Полтавський апеляційний суд визначив для розгляду Київський райсуд обласного центру.
На початок