У НПП "Дністровський каньйон" відкрили екостежку

У НПП "Дністровський каньйон" відкрили екостежку

У НПП "Дністровський каньйон" відкрили екостежку
ДСНС Тернопільщини

Екологічну стежку протяжністю 5,5 км відкрили на території Національного природного парку "Дністровський каньйон". Про це Суспільному розповів ініціатор створення стежки Петро Площанський.

У ННП "Дністровський каньйон" відкрили екостежку
У ННП "Дністровський каньйон" відкрили екостежку. ДСНС Тернопільщини

Екостежка розташована поблизу сіл Устечко та Нирків Заліщицького району. До маршруту стежки увійшли: лісове джерело, водоспад "Дівочі сльози", грот "Келія" та Джуринський водоспад.

Джуринський водоспад - один з найвищих в Україні
У ННП "Дністровський каньйон" відкрили екостежку. Тернопільщина туристична

"На цій території дуже багато червонокнижних видів рослин зростає. Туристи спускаються в різних місцях і витолочують їх. Тому, щоб зменшити дегресію, ми в першу чергу, вирішили облаштувати стежку. Щоб всі йшли одним потоком, щоб було зручно, безпечно", - розповів Петро Площанський.

У ННП "Дністровський каньйон" відкрили екостежку
Перші туристи вже побачили промарковану екостежку. ДСНС Тернопільщини

Петро Площанський каже, що торік цю локацію відвідали понад три тисячі туристів. Оскільки територія вкрита лісами, є випадки, коли туристи втрачають орієнтир на маршруті, не можуть пояснити рятувальникам своє місцезнаходження. Тому маршрут ознакували.

У ННП "Дністровський каньйон" відкрили екостежку
На екостежці облаштували маршрутні табло. ДСНС Тернопільщини

Начальник пошуково-рятувального загону Сергій Яворський, каже, що встановили туристичні маркери, інформаційні стенди, точки порятунку:

"Фактично - це система таких знаків-ідентифікаторів, які встановлені вздовж екологічної стежки, а також частково на території лісового масиву. Суть їх полягає в тому, щоб швидко ідентифікувати, де перебуває людина, яка потрапила в якусь складну ситуацію чи заблукала в лісовому масиві".

У ННП "Дністровський каньйон" відкрили екостежку
Таблички з орієнтування пронумерували. ДСНС Тернопільщини

Ці таблички пронумеровані. На них міститься коротка інструкція, як треба діяти у випадку якоїсь складної ситуації. Людина телефонує до диспетчера оперативно-рятувальної служби, називає номер таблички, біля якої вона перебуває. До мандрівника може бути направлений підрозділ або йому допоможуть у телефонному режимі.

Один з туристичних пунктів екостежки - водоспад "Дівочі сльози", що біля Ниркова. Його висота майже 5 метрів. Цей водоспад часто плутають з однойменним на Франківщині, з якого в 2019 році впала кам'яна брила.

Вода стікає з травертинової скелі. Це гірська порода, яку часто використовують як будівельний та оздоблювальний матеріал. Неподалік від водоспаду є печера, де жив та молився монах, та цілюще джерело святої Анни.

Що відомо:

На початок