Українці вибрали, чи залишити 8 березня вихідним

Українці вибрали, чи залишити 8 березня вихідним

Марш жінок у Києві, архівне фото
. Марш жінок у Києві / фото: Оксана Сенів/Суспільне

Українці вибрали, чи залишити 8 березня вихідним днем. Відповідне голосування було в "Дії", у ньому взяли участь понад 2,1 млн українців.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

На запитання, залишити цей день офіційним вихідним чи зробити робочим 1,3+ млн користувачів проголосували за те, щоб залишити 8 березня вихідним, 703+ тисячі користувачів проголосували за те, щоб зробити 8 березня робочим днем, ще 110+ тисяч українців не визначилися.

"Це опитування стало наймасовішим серед усіх 11 голосувань, які були реалізовані в Дії. У ньому взяли участь понад 2,1 млн українців. Результати голосування врахують у Парламенті перед ухваленням законопроєкту про 8 березня", — додали в Мінцифри.

Опитування було ініційоване за парламентської ініціативи та реалізоване Мінцифрою спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Раніше у Верховній раді запропонували скасувати Міжнародний день боротьби за права жінок 8 березня та встановити День української жінки 25 лютого, у день народження Лесі Українки.

8 березня — Міжнародний день прав жінок і миру, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1975 році.

Зараз 8 березня в Україні офіційний вихідний, однак під час воєнного стану офіційні вихідні скасованоУ період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71,73,781 (святкові і неробочі дні) КЗпП України.

Читайте також

8 березня: як з’явився Міжнародний жіночий день і що варто про нього знати

8 біографічних книжок про сильних жінок

На початок