У "Дії" проводять опитування щодо святкування 8 березня

У "Дії" проводять опитування щодо святкування 8 березня

Скріншот з "Дії"
Чи залишиться 8 березня вихідним?. Фото: Мінкульт, Telegram

Мінцифра спільно з Міністерством культури запустили нове опитування у додатку "Дія". До 6 березня українці мають вирішити, чи залишиться Міжнародний день захисту прав жінок вихідним.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики в Telegram.

"Щоб уникнути суперечностей та вирішити, чи залишити вихідний 8 березня, ми спільно з Мінцифрою запрошуємо долучитися до опитування через "Дію", яке ми проводимо за парламентської ініціативи", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що для участі в опитуванні потрібно авторизуватися у застосунку, обрати розділ "Послуги", потім — "Опитування".

Проголосувати у додатку "Дія" можна до 6 березня.

У відомстві нагадали, що Міжнародний день захисту прав жінок виник завдяки руху жінок за рівні права. У більшості країн це звичайний робочий день, а от у пострадянських, зокрема і в Україні — офіційний вихідний.

В Україні можуть скасувати 8 березня і травневі свята

14 лютого цього року група депутатів Верховної Ради запропонувала внести зміни до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят та скасувати 8 березня, а також 1 і 9 травня. Відповідний законопроєкт №9009 зареєстровано у парламенті.

Замість Жіночого дня 8 березня, Дня праці 1 травня, і Дня перемоги 9 травня нардепи запропонували встановити українські свята.

  • 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки
  • 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка
  • друга неділя травня – День матері

"Досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий "Міжнародний жіночий день", встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль та місце жінок. Натомість вважаємо за доцільніше відзначати День української жінки в дату народження найвідомішої української письменниці та громадського діяча – Лесі Українки", — уточнили нардепи.

Депутати пропонують відзначати День Кобзаря Тараса Шевченка у день його народження — 9 березня.

"А для того, щоб уникнути економічних втрат через ще один вихідний, "слід усунути інші комуністичні рудименти – насамперед 1 травня", — йдеться в документі

Замість святкування "Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні" 9 травня, яке використовується Росією як головне ідеологічне обґрунтування агресії, закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Нардепи пропонують залишити День пам'яті та примирення 8 травня, як і передбачено президентським указом.

Також на офіційному рівні хочуть визнати "День матері", який вже "понад сто років традиційно святкується українцями".

Читайте також

25 лютого замість 8 березня: що про це говорить авторка законопроєкту, громадські діячі й історики Чернігова

На початок