"Найбільше занепокоєння — відсутність ясності": нардеп прокоментував зміну виплат військовим

"Найбільше занепокоєння — відсутність ясності": нардеп прокоментував зміну виплат військовим

Ексклюзивно
"Найбільше занепокоєння — відсутність ясності": нардеп прокоментував зміну виплат військовим
Фото: УНІАН

Уряд продовжує працювати над регуляцією виплат військовослужбовцям, які перебувають у різних умовах несення служби — у тилу та на передовій.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив народний депутат від фракції партії "Слуга народу" Сергій Нагорняк.

"Сьогодні Генштаб разом з Міноборони тісно опрацьовує постанову №168, яка була прийнята урядом 28 лютого 2022 року, до якої вносились уже кілька разів зміни. Уряд на початку повномасштабного вторгнення, ухваливши цю постанову, надав можливість всім військовослужбовцям без виключення доплати, і протягом минулого року вносив коригування в цю постанову", — розповів політик.

За його словами, у січні були змінені доплати для військових, які не перебувають на лінії зіткнення, з одночасним збільшенням мінімальної зарплати для військовослужбовців.

"Останнє коригування — 20 січня 2023 року, яким внесли зміни збільшити базову зарплату з 13 тисяч гривень до 20 100 гривень військовослужбовцям, і внести зміни по доплатах тим військовослужбовцям, які не перебувають безпосередньо на лінії зіткнення", — зауважив Нагорняк.

Нині Міноборони спільно з Генштабом опрацьовують це питання з огляду на велику кількість військ та підрозділів, частина з яких навчається, перебуває в тилу або готуються до відрядження в зону бойових дій.

"Це — величезна кількість військ, ми не можемо озвучувати ці цифри в ефірі. Сподіваюся, що Генштаб спільно з МО підготує зміни до цієї постанови, щоб вони влаштовували військовослужбовців, які сьогодні призиваються до лав ЗСУ, які проходять навчання, які безпосередньо на лінії зіткнення, які у шпиталях, в короткострокових відпустках. І ми це питання врегулюємо. Сподіваюсь, знімемо цю напругу в суспільстві і серед військових", — пояснив нардеп.

Він додав, що найбільше занепокоєння, яке виникає сьогодні у військових, — це відсутність чіткої ясності щодо виплат.

"Але цього точно не можуть публічно прокоментувати і виставити на сайт Міністерства оборони чи Генштабу, які саме райони належать до районів ведення бойових дій. Саме в цьому йде розмежування. Я багато спілкуюся з військовими — їх турбує питання несправедливості, що однакову заробітну плату отримують і ті — не беру тих, хто на "передку" — хто навіть на другій лінії оборони, але по 8-9 місяців не проживають вдома, і ті, хто десь у Жашкові чи у Маньківці охороняють школи, адміністрації або інші якісь будівлі, які проживають вдома й лягають ввечері спати у свою постіль", — зауважив Сергій Нагорняк.

Як змінили виплати військовим

Із 1 лютого змінився порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям. Йдеться про застосування нового підходу до виплати 30 тисяч та 100 тисяч гривень, запроваджених постановою Кабінету Міністрів України 28 лютого 2022 року 
№ 168. Розмір додаткової грошової винагороди військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, не змінюється.

Зміни стосуватимуться тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій.

“Рішення змінити підхід до нарахування додаткової грошової винагороди стосуватиметься тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій, та ухвалено задля дотримання принципів справедливості щодо стимулювання воїнів сил безпеки і оборони України”, — повідомили в Державній прикордонній службі.

Тепер виплати напряму залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності і специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують.

"Ще раз наголошуємо, що бойові виплати у 100 тисяч гривень на місяць будуть збережені українським бійцям, які воюють з противником на передньому краї. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти — виплати винагороди у розмірі 100 тисяч гривень для них також зберігаються", — відзначили у ДПСУ.

Зміни торкнуться винятково військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.

Читайте також

У Гаазі створять центр з розслідування злочинів РФ, Британія відправить додаткові танки. 375 день війни. Онлайн

На початок