Події у Брянській області викликали невдоволення діями Кремля серед російських блогерів, які очікували офіційного оголошення війни Україні. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.
Аналітики зазначають, що інцидент у Брянську викликав у російських офіційних осіб та ультранаціоналістичних груп чутки про реакцію Кремля на ситуацію.
Однак прессекретар Кремля Дмитро Пєсков відмовився коментувати питання щодо зміни статусу "спецоперації". Засновник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин саркастично зауважив, що Росія дозволяла Україні порушувати свої "червоні лінії" та використала цю можливість для просування найманців.
Російські посадовці, такі як окупаційний глава Криму Сергій Аксьонов і лідер Чечні Рамзан Кадиров разом із мілблогерами закликали Кремль посилити заходи безпеки та провести операції у відповідь.
Кадиров, наприклад, закликав Кремль атакувати мирних жителів, щоб покарати винних у цьому інциденті, фактично закликаючи Росію до скоєння воєнних злочинів. Пов’язані з Кремлем мілблогери та колишні довірені особи також закликали Кремль визначити ЗСУ, Російський добровольчий корпус (РДК) та українські збройні організації як терористичні організації та порівняли інцидент із захопленням школи у Беслані у Північній Осетії у 2004 році.
Один з мілблогерів заявив, що РДК несе відповідальність за вбивство Дарії Дугіної та іншу терористичну діяльність у Росії. Російські блогери також закликали Кремль використати цей інцидент для формування верховної ставки, яка прийматиме всі політичні, військові та економічні рішення.
Інші мілблогери також пов’язували цей інцидент із нещодавніми заявами Путіна про те, що ФСБ необхідно посилити охорону кордону, і виступали за виділення додаткових ресурсів для прикордонних підрозділів.
Деякі блогери закликали Росію сформувати загони вбивць проти українських чиновників та створити зони відчуження на кордоні.
За словами аналітиків Інституту, ці відповіді вказують на те, що ультранаціоналістична спільнота значною мірою незадоволена "численними аспектами нездатності Кремля повністю підтримати свою власну брехливу риторику про те, що Росія веде "екзистенційну війну" в Україні".
"Кремль не має спроможності задовольнити всі вимоги цих ультранаціоналістів і може скористатися цією можливістю, щоб запровадити додаткові заходи безпеки в Росії, які принесуть користь Путіну, не наражаючи Росію на більший ризик чи внутрішні заворушення", — йдеться у звіті.
Що відомо про ситуацію у Брянській області РФ
Раніше ФСБ заявила, що на територію Росії нібито зайшли "українські націоналісти". Низка російських ЗМІ та телеграм-каналів повідомила, що у прикордонному селищі Сушани у Брянській області триває бій між бійцями Росгвардії та групою озброєних людей, чути вибухи. Провладні ЗМІ та канали називають групу озброєних людей "українськими диверсантами". За даними Baza, це були люди "з жовтими пов'язками".
Президент РФ Путін назвав події в Брянській області "терактом".
У "Російському добровольчому корпусі" заявили, що це бійці РДК увійшли на територію Брянської області, а інформація про "українські ДРГ", які вбили дітей і взяли заручників — брехня кремлівських пропагандистів.
"Російський Добровольчий Корпус прийшов до Брянської області, щоб показати співвітчизникам, що надія є, що вільні російські люди зі зброєю в руках можуть боротися з режимом", — йдеться у повідомленні.
У корпусі також пообіцяли згодом показати фільм-спростування про "їхні пригоди".
На відео РДК — Олександр, позивний "Фортуна" (із прапором в руках) — росіянин, який з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну у складі добровольчого формування пішов захищати Ірпінь Київської області, де і проживав до цього. Він родом з Новосибірська, живе в Україні з 2017 року. Олександр — герой матеріалу Суспільного про отримання росіянами громадянства України — читайте тут, або дивіться у нашому відео.
Другий чоловік в кадрі — командир "Російського добровольчого корпусу" Денис Нікітін. В матеріалі "ТСН" він розповідав, що є москвичем у другому поколінні. "Ми воюємо за Україну, проти Путіна", — сказав він.
Речник ГУР Андрій Юсов у коментарі Суспільному заявив, що події у Брянській області — це внутрішнє протистояння між громадянами Росії.
Речник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному заявив, що Україна — не агресор і її завданням є оборона і захист від країни-окупанта.
Читайте також
США виділять новий пакет військової допомоги Україні, Росія продовжує штурмувати Бахмут. 373 день війни. Онлайн
За добу армія РФ втратила 560 військових, літак, гелікоптер та понад 20 танків і бронемашин — Генштаб