У США оголоcили про нові партнерства для стимулювання аграрного сектору України. Що вони передбачають

У США оголоcили про нові партнерства для стимулювання аграрного сектору України. Що вони передбачають

У США оголоcили про нові партнерства для стимулювання аграрного сектору України. Що вони передбачають
. Комбайн вивантажує зерно, ілюстративне фото: УНІАН

Представники Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) заявили про створення трьох нових партнерств, спрямованих на розвиток сільськогосподарського сектору України та допомогу в постачанні українського зерна міжнародним партнерам.

Про це повідомляє CNN.

"Нові партнерства USAID з Grain Alliance, Kernel і Nibulon мають збільшити потужність перевезення зерна в Україні більш ніж на 3 мільйони тонн на рік", — заявили американські посадовці.

При цьому зазначається, що відповідні організації планують інвестувати 44 мільйони доларів на підтримку зберігання та розширення інфраструктури в українському сільськогосподарському секторі.

Зокрема нові інвестиції передбачають будівництво для реконструкції зон завантаження суден у терміналаї Ізмаїл та Рені на Дунаї та у терміналі Чірна-над-Тісоу в Словаччині.

Крім того, кошти USAID будуть використовувати для закупівлі обладнання для навантаження зерна, споруд для тимчасового зберігання та відновлених локомотивів для використання в Україні.

Раніше, 22 лютого, стало відомо, що Фінляндія виділяє 5 мільйонів євро Всесвітній продовольчій програмі на Чорноморську зернову ініціативу.

Що відомо про Чорноморську зернову угоду

Україна, Туреччина та ООН 22 липня у Стамбулі підписали угоду, яка стосується розблокування портів "Одеса", "Чорноморськ", "Південний" та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Термін її дії був розрахований до 22 листопада 2022 року.

29 жовтня у РФ заявили, що припиняють участь в "зерновій ініціативі". Українська сторона підкреслила, що готова й надалі підтримувати глобальну продовольчу безпеку та закликала ООН та Туреччину відреагувати на російський шантаж.

Наступного дня в Спільному координаційному центрі в Стамбулі не погодили рух суден "коридором", однак 31 жовтня з портів Одещини вийшли 12 суден з українською продукцією.

2 листопада у Міноборони Росії заявили, що відновлюють участь у "зерновій угоді" після отримання письмових гарантій від України про невикористання коридору для ведення бойових дій.

17 листопада 2022 року в Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів.

Читайте також

Одещину відвідали представники країн, які фінансують програму Grain from Ukraine, аби перевірити її роботу

Зернова угода. Україна наполягає на залученні Миколаївських портів

На початок