Фінляндія виділяє 5 млн євро Всесвітній продовольчій програмі на Чорноморську зернову ініціативу

Фінляндія виділяє 5 млн євро Всесвітній продовольчій програмі на Чорноморську зернову ініціативу

Судно з зерном, яке вивозять з України у рамках "зернової ініціативи"
Судно з зерном, яке вивозять з України у рамках "зернової ініціативи". Фото: з Фейсбуку Мінінфраструктури

Фінляндія виділяє 5 мільйонів євро до Всесвітньої продовольчої програми (WFP) для підтримки впровадження Чорноморської зернової ініціативи. Про це повідомляється на сайті МЗС країни.

“За підтримки Фінляндії WFP закуповує зерно в України та везе його до африканських країн, які постраждали від продовольчої кризи”, — йдеться у повідомленні.

Чорноморська зернова ініціатива сприяла відправці понад 18 мільйонів тонн зерна та інших продуктів харчування з України в період з червня 2022 року по січень 2023 року, відзначили в МЗС Фінляндії. Більшість української пшениці (65%) і близько половини кукурудзи було вивезено до країн, що розвиваються.

“Через WFP Фінляндія підтримує як Україну, так і країни, які постраждали від продовольчої кризи. Україна отримає необхідний дохід, а країни, які страждають від дефіциту зерна та високих цін, отримають вкрай необхідне зерно”, — заявив міністр розвитку співробітництва та зовнішньої торгівлі Фінляндії Вілле Скіннарі.

Що відомо про Чорноморську зернову угоду

Україна, Туреччина та ООН 22 липня у Стамбулі підписали угоду, яка стосується розблокування портів "Одеса", "Чорноморськ", "Південний" та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Термін її дії був розрахований до 22 листопада 2022 року.

29 жовтня у РФ заявили, що припиняють участь в "зерновій ініціативі". Українська сторона підкреслила, що готова й надалі підтримувати глобальну продовольчу безпеку та закликала ООН та Туреччину відреагувати на російський шантаж.

Наступного дня в Спільному координаційному центрі в Стамбулі не погодили рух суден "коридором", однак 31 жовтня з портів Одещини вийшли 12 суден з українською продукцією.

2 листопада у Міноборони Росії заявили, що відновлюють участь у "зерновій угоді" після отримання письмових гарантій від України про невикористання коридору для ведення бойових дій.

17 листопада 2022 року в Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів.

Читайте також

Одещину відвідали представники країн, які фінансують програму Grain from Ukraine, аби перевірити її роботу

Зернова угода. Україна наполягає на залученні Миколаївських портів

На початок