На Полтавщині 12 будинків пошкоджено через атаку дрона "Shahed": що говорять власники осель

На Полтавщині 12 будинків пошкоджено через атаку дрона "Shahed": що говорять власники осель

На Полтавщині 12 будинків пошкоджено через атаку дрона "Shahed": що говорять власники осель
фото: Суспільне Полтава. Наслідки падіння безпілотника у селі Кривуші. 02.03.2023

У селі Кривуші Піщанської громади, де у ніч з 28 лютого на 1 березня упав безпілотник "Shahed", пошкоджень зазнали 12 будинків. Про це після огляду комісією з техногенно-екологічної безпеки, яка відбулася 2 березня, повідомив заступник голови громади Роман Назаренко. Нині власники будинків розбирають завали, а комісія фіксує пошкодження.

У дачному кооперативі села Кривуші Кременчуцького району у ніч з 28 лютого на 1 березня упав дрон "Shahed", яким Росія атакувала Полтавську область. Тоді сили протиповітряної оборони збили чотири безпілотники на території Полтавщини. Про це 1 березня у своєму Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

На Полтавщині 12 будинків пошкоджено через атаку дрона "Shahed": що говорять власники осель
Наслідки падіння безпілотника у селі Кривуші. 02.03.2023. фото: Суспільне Полтава

Родина Синягівських – власники одного зі зруйнованих будинків у дачному кооперативі. 2 березня сім’я приїхала розбирати завали.

"39 років це все будувалось. Гасили будинок з пів першої до чотирьох, три години намагались погасити. Одна частина воріт лежить, скоріш за все він через них влетів. Вона лежить присипана цеглою. Ворота лежали на паркані там он у сусідів навпроти. Хвіст "Shahed" лежав біля того он горіха у сусідів, і тут купа запчастин", — каже власник зруйнованого будинку Андрій Синягівський.

Також на місці представниками комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Піщанської громади складали акти пошкоджень.

"Актуємо, робимо опис усіх пошкоджень, усіх руйнувань. Далі проводитиметься оцінка, і подаватиметься на відшкодування. Власники дають копії їхніх документів, формуються бази, і це все автоматично завантажується в електронні реєстри", — говорить заступник голови Піщанської громади Роман Назаренко.

На Полтавщині 12 будинків пошкоджено через атаку дрона "Shahed": що говорять власники осель
Зруйнований будинок у селі Кривуші. 02.03.2023. фото: Суспільне Полтава

За словами Романа Назаренка, у дачному кооперативі пошкоджень зазнали 12 будинків. Вибиті вікна та зірвані двері і у дачному будинку Марії Штомпель. Про падіння дрону жінці повідомила голова кооперативу.

"Каже: "Горить у сусідів дача". А я ж поряд. Приїхала я сюди на 8-му ранку вже, то було тут багато поліції, Нацгвардії, військові. Вони збирали оцей дрон, він тут валявся. Там такий дрон, як наче в пральній машині отой бак, такий він завбільшки. Он стіну подовбало, але не звалило. Воно в основному ударна хвиля туди пішла і мене трошки зачепила", — розповідає власниця пошкодженого будинку Марія Штомпель.

На Полтавщині 12 будинків пошкоджено через атаку дрона "Shahed": що говорять власники осель
Руйнування у будинку в селі Кривуші. 02.03.2023. фото: Суспільне Полтава

Коли компенсують гроші за пошкоджені будинки та і з якого бюджету, наразі вирішують, каже Артем Даценко.

"Громадяни можуть як самі подати через портал "Дія" ці всі дані на відшкодування, так і через органи місцевого самоврядування. Це через державний бюджет. Коли це відбудеться, невідомо. Що стосується місцевого бюджету і обласного, на жаль, є недоречність – усі нормативні акти, документи вказують на те, що така категорія будинків як садові будиночки, дачні будиночки не підлягають відшкодуванню", — каже заступник начальника Кременчуцької РВА Артем Даценко.

За словами Артема Даценка, іще один удар російські військові завдали увечері 1 березня. Ракета поцілила по критично-цивільній інфраструктурі. Обійшлося без травмованих та загиблих.

Що відомо

  • Обстріли на Полтавщині почалися у перший день повномасштабного вторгнення Росії на територію України. 24 лютого поцілили по об’єктах у Миргороді.
  • За час повномасштабної війни російська армія обстрілювала також об’єкти у Полтаві, Кременчуці, Лубенській, Терешківській та Карлівській громадах.
  • За кількістю загиблих найбільш масштабний обстріл на Полтавщині стався 27 червня у Кременчуці. Російська ракета влучила у ТЦ "Амстор".
  • Уночі з 28 лютого на 1 березня Росія дронами "Shahed" атакувала Полтавську область чотирма безпілотниками. Сили протиповітряної оборони їх усі збили. Про це 1 березня у своєму Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
  • 1 березня російська армія здійснила ракетний обстріл Кременчуцького району, повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
На початок