ВАКС розглянув справу щодо Полтавського міського голови Олександра Мамая

ВАКС розглянув справу щодо Полтавського міського голови Олександра Мамая

Оновлено
ВАКС розглянув справу щодо Полтавського міського голови Олександра Мамая
Олександр Мамай на засіданні Полтавського апеляційного суду. 11.01.2023. Суспільне Полтава

У Вищому антикорупційному суді розглянули справу щодо працевлаштування до комунального підприємства "Інститут розвитку міста" двох жінок, які фактично виконували роботу домогосподарок за місцем проживання Олександра Мамая. Голову Полтавської міської ради обвинувачують, зокрема, у привласненні, розтраті або заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем.

16:40 Олександрові Мамаю призначили п’ять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційних, розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на один рік. Але від ув'язнення звільнили, встановивши іспитовий строк на один рік.

15:40 Судді пішли до нарадчої кімнати для ухвалення рішення

UPD Журналістів у зал засідання не пустили, але дозволили переглядати трансляцію в іншій кімнаті. Близько 15:00 її вимкнули для медіа тому, що у Telegram-канали виставляли відеофрагменти доповідей.

Засідання суду розпочали 2 березня о 14:00. Крім Мамая, у справі ще четверо обвинувачених, про це стало відомо із ухвали, оприлюдненої у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

До зали суду з’явилися, зокрема, Олександр Мамай та екскерівниця "Інституту розвитку міста" Тетяна Татаріна.

"Визнаю в повному обсязі (провину - ред.). Дійсно, покликав до себе в кабінет Тетяну Татаріну і попросив її, щоб влаштувала на роботу двох моїх дівчат - Ольгу і Валентину. Це було на початку січня 2021-го року. Вони не працювали, а кошти отримували", — сказав на засіданні Олександр Мамай.

За словами прокурорки, обвинувачені вирішили укласти угоду з правоохоронцями і визнали свою вину. Олександр Мамай пообіцяв, що перерахує 2 мільйони гривень для допомоги Збройним силам України, а суму завданих громаді збитків відшкодував у бюджет.

"Після допиту я попросив, щоб нас із адвокатом з'єднали з прокурором, щоб укласти угоду. Мене допитали у якості свідка. Після першого допиту я одразу попросив, детектива, щоб він організував зустріч із прокурором. Мені повідомили про підозру, одразу підписали (угоду - ред.). І потім через два дні я заплатив усі (гроші - ред.). Вийшла явка з повинною", — розповідає Олександр Мамай.

За умовами угоди, для Полтавського міського голови мають призначити 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік.

"Що спонукало мене до цієї дії, я досі не можу вказати сам собі відповідь. Юридично ми всі перебуваємо у судовому засіданні, а морально винен у всьому тільки я", — каже Мамай

На таких же умовах уклала угоду з правоохоронцями і колишня керівниця "Інституту розвитку міста" Тетяна Татаріна.

ВАКС почав розгляд справи щодо Полтавського міського голови
Фото трансляції засідання суду. фото: Ліля Гончарук/Суспільне

Що відомо

  • Керівниці та ще трьом працівникам комунального підприємства "Інститут розвитку міста" оголосили про підозри у підробці документів та розтраті державних грошей на понад пів мільйона гривень. Про це 1 липня під час брифінгу повідомляв керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.
  • 21 лютого Вищий антикорупційний суд призначив склад суду у справі щодо працевлаштування хатніх робітниць Олександра Мамая до комунального підприємства "Інститут розвитку міста". Зарплати жінкам платили з бюджету цієї установи, йдеться у реєстрі судових рішень. У справі Мамай зазначений як обвинувачений. До цього він був свідком.
На початок