У Києві тестують оновлену систему оповіщення: працюватиме без електроенергії

У Києві тестують оновлену систему оповіщення: працюватиме без електроенергії

У Києві тестують оновлену систему оповіщення: працюватиме без електроенергії
Система оповіщення. Фото: Getty Images

Київ поступово удосконалює систему оповіщення населення про надзвичайні ситуації. Тепер вона зможе працювати без електроенергії протягом тижня на резервному обладнанні. Про це повідомив мер Віталій Кличко.

Окрім формування сигналу "Увага всім", нова система дозволяє виконати адресне (індивідуальне на кожен гучномовець) сповіщення громадян у залежності від типу надзвичайної ситуації, її масштабу та прогнозу розвитку.

Така гнучка робота дозволить швидко поінформувати населення про необхідні дії по кожному мікрорайону (зоні). Це має мінімізувати можливі наслідки від НС. За зразок брали системи, які працюють у США, Німеччині та Польщі.

У Києві тестують оновлену систему оповіщення: працюватиме без електроенергії
Фото: Віталій Кличко / Telegram

"Навіть в умовах відключення всіх операторів зв’язку ця система діятиме, адже керуватиметься автономно та із застосуванням штучного інтелекту. Це забезпечуватиме більш точне прогнозування надзвичайної ситуації та ефективніші плани реагування на неї", – зазначив столичний голова.

Перші 15 таких точок оповіщення вже протестували у Деснянському районі. За два тижні до них додадуть ще 12. Загалом у Деснянському районі передбачено встановити 47 точок сповіщення, а по Києву — 630.

Що відомо про систему оповіщення

У Києві у Деснянському районі з 9 ранку 28 лютого і до вечора 1 березня тестували оновленої системи оповіщення про надзвичайні ситуації.

Сигнал "Повітряна тривога" вмикають, якщо якийсь засіб повітряного нападу (літак, ракета) уже випущений у бік області або міста. Завчасно виявляють це фахівці. Ніхто не знає, чи спрацює ППО, чи зіб'ють цю ракету, але якщо навіть і зіб'ють, то немає гарантії, що уламки не впадуть на ваш будинок. Тому сирени звучать щоразу, коли з’являється небезпека, і важливо під їхні звуки бігти в укриття або сховатися в надійному місці у квартирі.

У вересні минулого року відбулося тестування нової системи інформування про надзвичайні ситуації за допомогою операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell. ДСНС надсилало тестові повідомлення зі звуковим сигналом на телефон.

Читайте також

Air Moldova скасувала низку міжнародних рейсів. У чому причина

Україна повністю контролює ситуацію на кордоні з Росією — ДПСУ

На початок