Рівнянки Катерина Хома та Жанна Артклебер власноруч виготовляють для військових хімічні грілки. Для цього волонтерки закуповують в інтернеті натрій оцтовокислий та термостійкі дой-паки. Потому на власній кухні готують зігріваючу речовину. За чотири тижні роботи жінки вже відправили на передову близько 700 грілок, а зараз намагаються зібрати донати для нової партії.
Сестри Жанна та Катерина виготовляють багаторазові хімічні грілки для військових на передовій. Усю роботу волонтерки з Рівного виконують на домашній кухні.

Освіти у галузі хімії жінки не мають, а про технологію виготовлення грілок дізнались в інтернеті.
"Натрій оцтовокислий потрібно розвести у певній пропорції з водою, аби він активувався, довести до рідкого стану, розлити у спеціальні дой-паки. Коли вони охолонуть, їх треба активізувати й все це стає як гарячий лід. І хлопці гріються. На кілограм натрію оцтовокислого потрібно 120 мілілітрів води", — розповіла Жанна Артклебер.

Речовину натрію, а також термостійке пакування, волонтерки замовляють в інтернеті. Жанна поділилась, що іноді доводиться ставати у чергу, аби придбати необхідну кількість матеріалів, адже вони зараз мають попит.
"Є пакетики не термостійкі, які просто не витримують таку температуру. І ми вже бачили, що є дівчата, які не знали цього і почали робити, а пакети просто лопали і тріскалися", — додає вона.


Грілки можна використовувати близько сорока разів. Для цього після охолодження їх потрібно знову перекип'ятити та активувати речовину. Зробити це можна двома способами:
"Ми можемо активувати грілку внаслідок доторку пальця, а можемо активувати за допомогою гайки", — розповіла Катерина Хома.


Активовану грілку можна вирівняти до зручної форми. Вона нагрівається до 55 градусів за Цельсієм.
Тривалість зберігання температури залежить від того, де тримати грілку. Під одягом тепло зберігатиметься довше, додає волонтерка.
"Взагалі грілка зігріває людину за пів години. Тепло тримається до трьох годин. Важливо притулити грілку до тіла, саме тіло дає те тепло. Якщо це на відкритому просторі — це до години-півтори максимум", — пояснює жінка.

За чотири тижні роботи волонтерки з Рівного уже відправили близько 700 зігріваючих пакетів переважно на Донецький, Херсонський та Харківський напрямки. Нині ж сестри намагаються зібрати гроші, аби придбати матеріали для нової партії.
"Сьогодні ми будемо робити ще 75, це вже замовлені. І ще нам потрібно назбирати на сировину. У нас просять 180 грілок, та зараз ми не маємо грошей на ці грілочки, тому збираємо донати", — зазначила Катерина.


Окрім виготовлення грілок, волонтерки у власному домі плетуть маскувальну сітку та роблять окопні свічки. А згодом також планують готувати військовим енергетичні батончики.
Читайте також
- СБУ затримала російського диверсанта, який хотів підірвати об’єкт транспортної інфраструктури Рівного
- 8 березня чи 25 лютого: науковиця пояснила тонкощі у зміні свята жінок в Україні
- "Котики Перемоги" в театрі ляльок, щоб підтримати ЗСУ: в Рівному діє перша виставка Кота Інжира
- "Україна воює не тільки заради свого існування": колишня рівнянка розповіла про підтримку у Норвегії
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: