"Козаки, дуже правдива історія". У Хмельницькому покажуть казку для підлітків

"Козаки, дуже правдива історія". У Хмельницькому покажуть казку для підлітків

"Козаки, дуже правдива історія". У Хмельницькому покажуть казку для підлітків
Фото: Суспільне Хмельницький

"Козаки, дуже правдива історія…" — прем’єру казки для підлітків готують актори облмуздрамтеатру імені Михайла Старицького. Про це Суспільному розповів режисер постановник вистави, головний режисер театру ляльок Юрій Чайка. За його словами, казка поставлена за мультфільмом "Як козаки сіль купували".

Детальніше — у матеріалі Суспільного.

У новій постановці артистка театру Анастасія Болюх виконує дві ролі, одна з них — козачка. Про іншу, дівчина говорить: "Це "русня". В мене негативний персонаж, але мене там зовсім не видно, бо я у великій масці. Дуже цікава динамічна робота, мені дуже подобається хореографія, от наче всередині такий підіймається воїнський дух".

Пластика в цій виставі дуже важлива, каже хореограф, постановник музичної частини вистави, Юрій Саввон: "Це Січ, це козаки, в них є свої традиції, своя пластика. Там бойовий гопак і український танець поєднується, і як бойове мистецтво".

Казка для дітей віком від дванадцяти років.
Казка для дітей віком від дванадцяти років. Фото: Суспільне Хмельницький

Як розповів режисер-постановник Юрій Чайка, вигадали казку у 2014 році: "Після початку війни, коли відбулася анексія Криму, тоді я створив оригінальний сценарій за мультфільмом "Як козаки?". Якраз в одній із серій висвітлювалось, що так званий пан забрав Крим, тоді, в ті часи козацькі, і козаки визволяли Крим, ходили й повертали народу сіль. І цей задум під час 2022 року, під час повномасштабної війни, він обріс новими деталями й вже є створений в театрі Старицького".

Казка поєднує у собі два часи, каже Юрій Чайка: "Так би мовити, наше славетне середньовіччя, 16 століття, історію козаків із сьогоднішнім днем. Паралель зі славою і могутністю козаків, як наших пращурів, поєднується й сила наших теперішніх воїнів-захисників, які захищають нас, від Московської навали".

Прем’єра казки відбудеться п'ятого березня.

Читайте також

  • Священник з Хмельниччини будує храм Небесної Сотні
  • У Хмельницькому відкрили центр психологічної підтримки. Хто може скористатись

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок