Священник з Хмельниччини будує храм Небесної Сотні

Священник з Хмельниччини будує храм Небесної Сотні

Священник з Хмельниччини будує храм Небесної Сотні
Фото: Суспільне Хмельницький

Церкву на честь Небесної Сотні з 2017 року будує у Волочиську священник Православної церкви України отець Микола Фатич. Священник розповів Суспільному, що з перших днів Євромайдану був у Києві та в дні найбільшого протистояння стояв між "Беркутом" та протестувальниками.

Якою буде церква та коли добудується — дізнавалось Суспільне.

"Цей храм буде іменуватися — Святих Новомучеників України. А божественна назва, тобто народна, людська — храм Небесної Сотні. Новомученики, які боролися за свою державу, за незалежність, за свою країну. Вони можуть бути навіть не зачислені до лику святих. А чим не святі наші воїни, які захищають нашу батьківщину? Кожен воїн, який віддав життя за нашу батьківщину і герої Майдану — вони святі", — сказав отець Микола Фатич.

У Волочиську священник будує храм Небесної Сотні.
У Волочиську священник будує храм Небесної Сотні. Фото: Суспільне Хмельницький

З 2017 року учасник Революції Гідності, священник Православної Церкви України отець Микола Фатич будує у Волочиську храм на честь Небесної Сотні. Отець Микола згадує дні найбільших протистоянь під час Революції Гідності: "Я особисто стояв між "Беркутом" і нашими мітингувальниками. І старався робити мир, щоб не було ніякої бійні, щоб ніхто нікого не калічив. Але на жаль, так було. Коли поїду додому привести себе в порядок на добу, але бачу, біда і їду знову на Київ. Коли ми захищаємо свою батьківщину, ми не думаємо про смерть, що можемо загинути. Є поклик душі, є висота цілі".

На роковини вшанування Небесної Сотні, під час відкриття одного з перших пам’ятників в області у Волочиську у 2015 році отець Микола дав обіцянку збудувати в місті храм на честь полеглих на Майдані.

У Волочиську священник будує храм Небесної Сотні.
У Волочиську священник будує храм Небесної Сотні. Фото: Суспільне Хмельницький

"Цей храм коли буде збудований, в ньому буде служитися служба Божа кожен день. За наших героїв, які полягли, захищаючи свою батьківщину, Україну. Той рік ми нічого не робили, тому що почалася війна. Цього року все-таки ми хочемо з весни зовнішні роботи закінчити. Цей храм насправді дуже гарний, особливо його архітектура. Людям дуже подобається", — сказав отець Микола.

Священник говорить — вірить та сподівається, що будівництво храму прискорить перемогу України у війні з Росією.

Читайте також

  • Історія капелана з Хмельниччини, котрий евакуював поранених з Херсонщини

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок