Місяць програмі. На Кіровоградщині обміняли 160 тисяч ламп розжарювання

Місяць програмі. На Кіровоградщині обміняли 160 тисяч ламп розжарювання

Місяць програмі. На Кіровоградщині обміняли 160 тисяч ламп розжарювання
Фото: Суспільне Кропивницький

За місяць, що працює програма обміну ламп розжарювання на енергоощадні, у Кіровоградській області обміняли 160 тисяч ламп. Розповіла Суспільному директорка Кіровоградської дирекції "Укрпошти" Тетяна Капустіна.

Лампи розжарювання впродовж місяця обмінювали у всіх відділеннях "Укрпошти" в Кропивницькому та інших міст області. У селах – з кінця лютого. Область отримала 380 тисяч ламп. Сьогодні, 1 березня, отримають ще 80 тисяч.

За словами Тетяни Капустіної, непрацюючі енергоощадні лампи можна обміняти протягом місяця. "Якщо людина отримала лампу і побачила, що вона не працює, можна обміняти. Вони будуть відправлені на утилізацію".

Місяць користається енергоощадними лампами родина Фаїни Позднякової та Бориса Єфімова з села Степове Кропивницького району. П’ять старих ламп розжарювання вони обміняли у відділені "Укрпошти". До прикладу, лампа з малим цоколем споживає 4 Вт електроенергії замість 60, якими користувались до цього, каже подружжя. Порахували, за місяць зекономили вполовину.

"Світла достатньо. Економія. Це дуже важливо і для держави, і для пенсіонера, коли ти економиш електроенергію, то менше платити", – каже Фаїна Позднякова.

Що відомо

Обмін лам роблять у рамках всеукраїнської програми за підтримки Європейського Союзу та Уряду України задля зменшення навантаження на енергосистему. Проєкт буде реалізовуватись упродовж року. Одна людина може обміняти п’ять ламп розжарювання. Для цього потрібен паспорт та ідентифікаційний код або необхідно зареєструватись в “Дії”.

В Україні планують обміняти 50 мільйонів ламп на енергоощадні.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок