У шести громадах Кіровоградщини немає систем оповіщення

У шести громадах Кіровоградщини немає систем оповіщення

У шести громадах Кіровоградщини немає систем оповіщення
Фото: Суспільне Кропивницький

У шести громадах Кіровоградщини – Перегонівській, Підвисоцькій, Великоандрусівській, Піщанобрідській, Пантаївській, Мар’янівській – немає систем оповіщення населення. Про це під час брифінгу розповів начальник управління цивільного захисту населення обласної військової адміністрації Володимир Слінченко.

За його інформацією, на теперішній час в регіоні налічується 181 сирена, з яких 33 – у Кропивницькому. "72 сирени – ті, які купили громади, відремонтували та привели у належний стан. Разом з тим у шести громадах немає системи оповіщення. На даний час її можна придбати, вона коштує 50 тисяч гривень. Ми даємо координати, громади купують, ми допомагаємо їх встановити та протестувати на своєму обладнанні".

У Кіровоградській області збереглася стара система оповіщення, яку використовували за радянських часів. На 24 лютого 2022 року в області було 109 сирен. Більшість з них, з огляду на незадовільний стан ліній зв'язку, запускались в ручному режимі.

"Нині триває процес модернізації системи оповіщення населення. А саме, дообладнання існуючих сирен пристроєм Orion NOVA, що дозволить забезпечити автоматизоване дистанційне керування процесами. Модернізована система вже успішно працює в Аджамській, Олександрівській, Компаніївській, Дмитрівській та Катеринівській громадах. Так, як грошей в області недостатньо, ми працюємо на даний час з міжнародними організаціями".

Нині Кіровоградська область отримала 120 приладів Оrion Nova. Це дозволить запускати більше сирен в автоматичному режимі. "Першочергово будуть забезпечені шість громад, у яких немає оповіщення, та місто Кропивницький. Якщо раніше ми слухали, чи працює сирена, то наразі ми дивимось по програмі і дізнаємось причини: чи немає лінії зв’язку, чи не вставлена карточка отримання сигналу. Це дозволяє нам реагувати своєчасно на ці виклики. Карточка, яка працює на отримання сигналу, коштує 20 гривень на місяць і відповідно 240 гривень на рік".

За роботу сирени, відповідає керівник закладу, де вона розташована, говорить Володимир Слінченко. Нині є скарги від людей, що системи оповіщення не працюють в районі Льотної академії в обласному центрі.

"Старі сирени – 380 вольт – можуть підключати лише там, де є ця напруга. Сучасні сирени працюють від 220 вольт. Місто придбало п'ять систем оповіщення та готові передати їх на баланс Льотній академії, але вони від пропозиції відмовились".

Речниця Льотної академії Олена Ковальова розповіла Суспільному, що міськрада запропонувала їм встановити сирену та надала договір щодо її використання, який був неприйнятний для академії. "Міськрада не погодилась внести зміни до договору, тому академія вирішила самостійно закупити та встановити систему оповіщення. Перемовини з постачальником розпочалися".

Що відомо

З початку російського вторгнення у Кіровоградській області сирена звучала 833 рази. По часу – це 31 день 15 годин та 16 хвилин. У середньому – це 70 тривог на місяць. Це є дані на 11:00 годину ранку 28 лютого 2023 року, сказав Володимир Слінченко.

Читайте також

  • У російському полоні помер захисник з Кіровоградщини
  • На Кіровоградщині заборонили здавати та приймати на металолом військову техніку
  • Гвинтівки, кулемет, патрони: жителя Кіровоградщини підозрюють у продажі зброї через інтернет
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок