Львівська область увійшла у першу п'ятірку регіонів в Україні за площею готового нового житла. Такі дані оприлюднили у Головному управлінні статистики у Львівській області. Дані рахували за період від січня до вересня 2022 року. Водночас, у порівнянні із 2021 роком, темпи нового будівництва впали на понад половину. В Головному управлінні статистики у Львівській області оприлюднили рейтинг — у ньому Львівщина четверта в Україні за площею офіційно зданого мешканцям нового житла.
Висотні крани та бетономішалки на будмайданчиках, де зводять нове житло в області зупиняли у перші місяці після повномасштабного вторгнення, каже Ярослав Возняк — представник компанії із будівництва у Львові.

"Зупинка фондового ринку в свій час, зупинка державних реєстрів — це зупинило деякі процеси. Так, це потім відновилось. Але з набагато меншими об’ємами. Тому об’єктивно — в нас в країні війна і люди не поспішають і не стають в чергу витрачати гроші. Але при цьому всьому попит доволі жвавий і показники доволі на гарному рівні", — каже керівник департаменту продажів будівельної компанії Ярослав Возняк.
За словами Ярослава Возняка, вплинула на ринок нерухомості у Львові і кількість людей, які переїхали сюди через війну.
"Ми відчули шалений інтерес до львівського ринку нерухомості. Чи він був з точки зору, що цей інтерес переросте у продаж — тут, напевно, всі зрозуміли, що ні. Тому що інтерес був, а продажів переселенцям — їх було не настільки багато як, напевно, всі очікували", — додає Ярослав Возняк.
У порівняні із таким періодом 2021 року, у Львівській області кількість зданого мешканцям житла зменшилась на понад 50 відсотків.

Змінилась за рік ситуація і на ринку вторинного житла, це ті квартири, які уже мали попередніх власників, розповідає рієлторка Ірина Яремко. Каже, основне, що змінилось — це ціна.
"Кожен об’єкт має насамперед локацію. Локацію за якою вираховуються всі інші параметри, в тому числі і ціна. Тому так узагальнювати не можна. Але — про конкретні випадки з якими я працюю, то новобудови, на жаль, подорожчали. Навіть на стадії будівництва. Ми можемо бачити ціну 1300-1500 доларів за метр квадратний. А вторинний ринок вже сьогодні можна купити до 1000 за метр квадратний. Це давно збудований фонд, але квартира потребує ще вкладень додаткових", — каже рієлторка Ірина Яремко.
Статистику щодо нового житла порахували за останні кілька років у Львівській міській раді.

"Торік в метрах квадратних здано в експлуатацію, 320 тисяч метрів квадратних житла. Якщо порівняти із 2021 роком, це було приблизно на 100 тисяч більше, орієнтовно — 430 тисяч. У кращі часи, коли не було ні війни, не було коронавірусу, який теж дуже суттєво вплинув, могли будувати і до мільйона метрів квадратних житла у Львові", — каже заступник міського голови Львова Любомир Зубач.
За словами Любомира Зубача, Львів був першим містом в Україні, де після початку повномасштабного вторгнення змінили стандарти для нового житла і рекомендували при спорудженні будинків передбачати там укриття.
Читайте також
На Львівщині облаштували 30 квартир для переселенців
Прихистили 250 тис ВПО. Як на Львівщині впродовж 2022 року вирішували житлове питання переселенців